image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

На харчування школярів бракує коштів

14:52 29.05.2019

Чи харчуватимуть безкоштовно районних школярів 1-4 класів у новому навчальному році? Відповідь на це питання шукали районні очільники та сільські голови під час координаційної ради.

Гроші є тільки на дітей пільгових категорій

Виконуюча обов’язки начальника районного відділу освіти Наталя Горєва нагадала, що харчування школярів 1-4 класів та пільгових категорій у минулі року і по сьогодні здійснюється за рахунок районного бюджету та бюджетів сільських рад. На харчування малечі витрачали 15 гривень на день, але у деяких сільрадах доплачували.

— Астраханська, Семенівська та Данило-Іванівська сільради виділили додаткові кошти на харчування дітей, які проживають на їх територіях. Якщо всі діти харчуються на 15 гривень, то ті, які проживають на території цих сільрад — по 25 грн.,- уточнила вона.

Головний фінансист району Наталя Супрун повідомила, що можливості районного бюджету обмежені, тому у разі харчування всіх дітей 1-4 класів треба залучати інші джерела фінансування, а саме кошти мають виділити сільради.

— У нас є 780 тисяч, що дозволяє нам придбати холодильники у школи та забезпечити харчуванням дітей пільгових категорій, — додала вона.

Тож яким шляхом йти далі, повинні визначитися керівники територій: фінансувати харчування всіх дітей початкових класів чи лише школярів пільгових категорій. В свою чергу Наталя Горєва наголосила: в разі, якщо буде залишено харчування учнів 1-4 класів, яких в районі 1994 дитини, та малечі пільгових категорій, яких налічується 198, необхідна сума на друге півріччя 2019 року складатиме більше 2 млн. грн.

— А якщо приймається рішення і залишається харчування лише пільгових категорій, то сума складає 420 тис. 700 грн., — підкреслила Наталя Горєва.

Їдальні можуть закритися

Та якщо ж сільські ради приймуть рішення про припинення організації харчування дітей 1-4 класів, виникає чимало питань щодо роботи шкільних їдалень. Бо готувати тільки для невеликої кількості пільговиків просто невигідно.

Кількість таких дітей по закладах освіти незначна. Найбільша кількість дітей пільгових категорій у Костянтинівській та Семенівській школах, де навчається 39 та відповідно 24 дитини. Але є й такі як, наприклад, Вознесенська, де навчається одна-дві дитини пільгової категорії. Навіть якщо у таких закладах освіти функціонують їдальні, вони можуть закритися, — зазначила вона.

Разом з цим, у навчальних закладах можна організувати харчування у вигляді фруктів, випічки та соків.

Також Наталя Горєва нагадала, що в Мелітопольському районі функціонує 12 шкільних їдалень, в деяких навчальних закладах їдальні передбачені, але багато років не функціонують.

— Вони потребують ремонту, бо більше 20 років не працюють. На кожен такий заклад потрібно не менше 500 тис. грн. Деякі ж сільські ради, а саме Астраханська та Промінівська, власним коштом відновили шкільні їдальні. Наразі розпочалася заміна вікон в Новгородківській школі в приміщенні їдальні та Терпіннівському колегіумі «Джерело», розпочато роботу в облаштуванні буфету в Данило-Іванівці завдяки коштам Новенської сільради.

В підсумку сільські очільники зауважили, що розглянуть можливі шляхи вирішення цього питання більш детально і нададуть свої пропозиції до відділу освіти.