image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Завдяки протестам змінили керівника

14:56 29.05.2019

Працівники державного підприємства «Дослідне господарство «Відродження» з грудня 2018 року по березень 2019 не отримували зарплату. Тоді при новому директорі борг людям накопичився до суми майже в 1 млн. грн. Тому співробітники підприємства вимагали зняття керівника і наразі домоглися свого.

Відстоювали свою позицію в Києві

У лютому поточного року працівники, не витримавши такого ставлення до трудового колективу, розпочали страйк та влаштували мітинг під офісом господарства, після чого вирушили до Національної академії аграрних наук, якій підпорядковується ДП «ДГ «Відродження». Працівниця підприємства Олена Мусійчук розповіла, що там вони вимагали звільнення директора Віктора Жолудя, який був призначений на посаду за результатом конкурсу, бо відтоді працівники зарплати в руках не тримали. Після численних прохань та особистої зустрічі із працівниками, в академії прийняли рішення про звільнення Віктора Жолудя.

Були необхідні екстрені дії

На цей період виконуючим обов’язки директора призначено Миколу Дмитрова, який тривалий час займав провідні посади у господарстві. Одразу після зміни керівництва були проведені заходи з реанімації підприємства.

— Після цього (звільнення Віктора Жолудя, — прим. автора) нам було необхідно ще два тижні, щоб переконати компанії, з якими ми співпрацювали, про те, що ми працюємо, як і раніше, і, взявши гроші під майбутній врожай, зможемо розрахуватися з ними, — розповів в.о. директора ДП «ДГ «Відродження».

За словами Миколи Дмитрова, таке рішення було прийнято заради забезпечення сталої роботи підприємства, бо люди потребували зарплати, а на полях необхідно було проводити весняно-польові роботи. До речі, у ДП «ДГ «Відродження”, завдяки спільним зусиллям, вдалося провести й сівбу і догляд за посівами озимини.

— У нас посіяно 500 га гороху, 1500 га озимої пшениці, 500 га озимого ячменю, 400 га ярового ячменю, по 50 га коріандру та льону, 450 га соняшнику. Також підживлено всі озимі посіви, — розповів Микола Дмитров.

Вірять у поліпшення ситуації

Люди почали отримувати зарплату і сподіваються на подальше поліпшення ситуації у господарстві.

— У нас тепер все стабілізувалося, дуже добре, і зарплата виплачується, і аванс. Все налагодилось, бачите, і техніку ремонтуємо, — каже Олена Мусійчук .

Працівники з нетерпінням чекають зернозбиральної кампанії, бо тоді і роботи побільше, відповідно, і зарплата трохи зростає.

Микола Дмитров зауважує, що за роки його роботи у підприємстві стараються не лише забезпечити людей зарплатою, а й надати іншу фінансову підтримку. Зокрема, надаються кошти у розстрочку, якщо, наприклад, комусь необхідна велика сума для придбання техніки чи інших потреб, виплачуються надбавки за непереривний стаж.

Зараз у «Відродженні» повним ходом йде підготовка до жнив, у підприємстві сподіваються, що погода посприяє отриманню гарних врожаїв, і економічний стан господарства значно покращиться. Що ж до того, хто керуватиме господарством, ситуація поки що не зрозуміла. Бо за законом Національна академія наук має знову призначити дату конкурсу і лише після розгляду кандидатур на цю посаду, за рішенням комісії призначити нового керівника ДП “ДГ «Відродження».