image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Піднімати престиж професійної освіти

12:27 05.06.2019

З 30 травня редакція міськрайонної газети «Новий день» разом з громадською організацією «Українська асоціація медіабізнесу» та за допомогою Фонду розвитку ЗМІ посольства США в Україні розпочала співпрацю в рамках посилення економічної самостійності та цінності місцевих медіа для місцевої громади. Для мелітопольців запрацював новий медіамайданчик, який має стати місцем для спілкування між громадою і владою, для діалогу щодо вирішення актуальних питань, які турбують громади Мелітопольського району та міста Мелітополь.

Чому більшість молоді не прагне опановувати виробничі спеціальності у професійних училищах? Які перешкоди існують на шляху до працевлаштування дипломованих фахівців? Ці та інші питання обговорювались на зустрічі «за круглим столом», що відбулася на базі Новомиколаївської середньої школи Мелітопольського району. Головною темою обміну думками стало реформування профосвіти в Мелітопольському регіоні і в Україні в цілому. В обговоренні взяли участь директори шкіл та представники професійно-технічних навчальних закладів, представники Мелітопольського міськрайонного центру зайнятості, члени Молодіжного парламенту, представники сільських рад, депутати Мелітопольської районної ради.

Організатори зустрічі запропонували присутнім висловлюватися щодо теми «Перспективи професійних навчальних закладів та працевлаштування молоді». Кожен розповідав про проблеми працевлаштування молоді щодо своєї сфери діяльності.

Таким чином, в ході обговорення були виявлені такі проблеми:

— недостатність підтримки молодих спеціалістів з боку держави;

— причини і наслідки трудової міграції за кордон;

— відсутність у випускників розуміння того, навіщо вони йдуть навчатись і де планують працювати надалі;

— заборона для роботодавців використовування праці неповнолітніх і, як наслідок, відсутність у молоді досвіду праці та уявлень про виробництво;

— відсутність в дітей і молоді повноцінного трудового навчання та трудової практики;

— зниження цінності та популярності робітничих професій;

— відсутність стимулювання та підтримки з боку держави для підприємців щодо залучення на роботу молодих фахівців.

Присутні на зустрічі пропонували також варіанти вирішення цих проблем і висловили надію, що актуальна розмова допоможе всім її учасникам краще розуміти проблеми один одного та зробити кроки у бік їх подолання з метою підняття престижу професійної освіти.

Таким чином, це був не тільки обмін досвідом, викриття проблем та погляд на одну й ту ж проблему з різних боків. Обговорення «за круглим столом» на базі дискусійного майданчика газети «Новий день» показало, що можна також разом намітити шляхи вирішення складних питань та знаходити вихід зі, здавалося б, безвихідних ситуацій.