image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Замість двох секретарів міськради депутати обрали… третього

14:11 06.06.2019

30 травня в Мелітопольській міськраді до роботи приступив новий секретар. На цю посаду обрали відомого підприємця та благодійника Романа Романова. Це сталося за рішенням 49-ї сесії міськради.

Опозиційний блок на чолі з Галиною Данильченко був присутній в повному складі і одразу попередив, що в нього є питання по кожному пункту порядку денного. Але до цього, як виявилося, треба було чекати майже 2 години.

Саме це засідання міський голова обрав для того, щоб раз і назавжди вирішити суперечливе питання, пов’язане з посадою секретаря міськради. Справа у тому, що в той момент були два протилежних рішення судів щодо того, хто є секретарем міськради. В одному стверджувалось, що серетар — Галина Данильченко, в іншому — Максим Бельчев. Після бурхливого обговорення порядку денного Сергій Мінько оголосив пропозицію внести питання про дострокове припинення повноважень секретаря Мелітопольської міської ради VII скликання Максима Бєльчева, а також секретаря міськради Галини Данильченко, про обрання нового секретаря Мелітопольської міської ради VII скликання, про виведення зі складу виконавчого комітету Мелітопольської міської ради та про введення до складу виконавчого комітету Мелітопольської міської ради. Депутати опозиційного блоку намагалися заперечувати, що в раді не може бути двох секретарів і це не правильно, але міський голова заявив, що це єдиний спосіб вирішити це питання.

— В нас є різні рішення судів щодо обрання секретаря міської ради, які суперечать один одному, — проголосив Сергій Мінько. — Проте обидва суди вважають, що спір в цьому питанні має вирішити сесія міської ради. Саме тому я пропоную сьогодні в цьому питанні поставити крапку. Враховуючи те, що в рішенні суду сказано, що припинення повноважень секретаря міської ради має відбуватися у формі таємного голосування, прошу лічильну комісію здійснити всі необхідні процедури для проведення таємного голосування наступних проектів рішень.

До конференц-залу було внесено кабінку для таємного голосування, бокс для бюлетенів, обрана лічильна комісія — та дійство почалося. Депутати опоблоку відмовилися брати участь в голосуванні, але це не зупинило процес. 25 депутатів проголосували за дострокове припинення повноважень обох секретарів. А потім так само більшість обранців проголосували за запропоновану Сергієм Міньком кандидатуру Романа Романова. Опоблок і цього разу відмовився висувати свою кандидатуру та брати участь в голосуванні. Таким чином, новим секретарем Мелітопольської міської ради 25 голосами «за» було обрано Романа Романова.