image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Меліорація: зростають і потреби, і проблеми

10:27 06.06.2019

Зрошення має стратегічне значення для сільського господарства Мелітопольщини. Таку думку висловив начальник Мелітопольського міжрайонного управління водного господарства Микола Слєпкань, аналізуючи роботу управління у професійне свято, яке в Україні відзначають у першу неділю червня.

Води використовують більше

Слова керівника управління водного господарства підтверджують конкретні цифри: з кожним днем потреба у поливі сільгоспугідь зростає. Якщо впродовж 20 останніх років щороку для потреб сільського господарства постачалося близько 15 млн. кубометрів води, то наразі норми споживання значно зросли. Так, у 2018 для зрошення було подано понад 30 млн. кубометрів води.

Підвищується і вартість води. На це впливає подорожчання електроенергії та інші складові тарифу, такі, як підвищення мінімальної зарплатні.

Турбот вистачає

У сфері меліорації  є чимало проблем, бо зрошувальна мережа створювалась ще за радянських часів. Тому і обладнання, і самі водопостачальні труби значно зношені.

  • Держава на це (ремонт мережі. – прим. автора ) кошти не виділяє. Робити це за рахунок користувачів дуже дорого. Тому один із компромісних варіантів — це підтримувати працездатність системи, на часткове оновлення та модернізацію закладаємо 10% від потреби. Незначне підвищення тарифу все ж дає змогу підтримувати зрошення у робочому стані, — пояснює Микола Слєпкань

Аграрії, які зацікавленні в якісному поливі сільгоспкультур, власним коштом замінюють металеві труби  водопостачальної мережі на нові пластикові та закуповують сучасні поливні машини. Але таку можливість має мізерна кількість підприємств.

Чимало охочих заробити на продажі поцуплених металевих труб зрошувальної мережі, тож ,щоб уберегти систему від повного розкрадання, вирішується питання про її передачу на баланс громад району. Для цього вже проведено їх інвентаризацію.

Зрошувальний сезон розпочався вчасно

Та незважаючи на труднощі, спеціалісти водного господарства сумлінно виконують свої зобов’язання перед абонентами. Хоча  дається це непросто, бо працювати  у цій державній структурі непросто — за мінімальну зарплатню охочих робити не багато.  Микола Слєпкань зазначив: наразі на все управління залишився лише один зварювальник, бракує й інших спеціалістів.

Слід зазначити, що цього року зрошувальний сезон розпочався вчасно. І з середини квітня по цей час Мелітопольське міжрайонне управління водного господарства вже надало сільгоспвиробникам близько півтора мільйона кубометрів води.