image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Сучасна амбулаторія в Новому: перший рік роботи

Отримати консультацію сімейного лікаря, зробити електрокардіограму, здати необхідні аналізи та пройти лікування на базі денного стаціонару. Все це можна зробити у Новенській амбулаторії сімейного лікаря, яка працює на території рівно рік.

Медпослуги мають попит

До цього у селищі був лише фельдшерсько-акушерський пункт. Тепер в населеному пункті функціонує простора, світла амбулаторія сімейного лікаря, оснащена за сучасними вимогами.

Мешканці сіл Новенської сільської ради кажуть, що отримали чимало переваг з початку роботи сучасного медзакладу.

— Велика подяка голові сільської ради та всім, хто брав участь у будівництві цієї амбулаторії, для нас вона є просто незамінною, бо в місто їхати далеко, а тут можна здати вся необхідні аналізи… Ще до нас приїздить стоматолог, це також дуже зручно, — стверджує мешканка Данило-Іванівки Тамара Крючкова.

Про те, що меддопомогу отримувати зручніше, кажуть і мешканка Нового Жанна Дмитрук та мешканець Данило-Іванівки Данило Порядін. Відзначають вони й уважність медперсоналу та сімейного лікаря.

— Якість обслуговування дуже висока, персонал завжди усміхнений, завжди налаштований позитивно, — розповіла Жанна Дмитрук.

Створені комфортні умови

Сімейний лікар Михайло Партас зазначає: до нього йдуть пацієнти з різними недугами. Серед дорослих найпоширенішими є хвороби серцево-судинної системи, діабет, бронхіальна астма, чимало питань щодо оформлення документів на пацієнтів, які потребують додаткового до-гляду. У малюків найпоширенішими є простудні хвороби.

Раніше мешканці населених пунктів Новенської сільської ради були вимушені їхати по меддопомогу аж до Костянтинівки або до Мелітопольської центральної районної лікарні. Тепер низку важливих питань вирішують на місці.

— Направлення до вузьких спеціалістів у контексті медичної реформи йде через сімейного лікаря, також зараз відбувається підписання декларацій із лікарем. Зараз завдяки Міністерству охорони здоров’я діє програма «Доступні ліки», люди отримують завдяки їй безкоштовні ліки, але рецепт на них також має виписати сімейний лікар, — розповів Михайло Партас.

Неабияк медик пишається сучасним обладнанням амбулаторії.

Там є обладнання для фізіопродцедур, апарат УВЧ (використовується для лікування електричним або магнітним полем), яким мало яка амбулаторія може похвалитися, в лікарні можна також виміряти рівень холестерину у крові. Тут не обійшлося без чималої підтримки сільської ради, яка виділяє кошти на потреби медзакладу.

Сімейний лікар наголошує: районний центр первинної медико-санітарної допомоги та сільська рада створили для медиків цілком сприятливі умови для роботи.

— Мій колектив ніколи не думає про те, що нам чогось не вистачає. Це дуже зручно, такі умови повинні бути всюди. Я був на конференції у Києві і хочу сказати, що на західній Україні інститут сімейного лікаря більш розвинений, ніж у нас, але завдяки таким амбулаторіям ми наближаємось до їх рівня, а у деяких моментах навіть випереджаємо.

Мрію здійснювали спільними зусиллями

Слід зауважити, що коштом сільського бюджету в медзакладі обладнано кабінет стоматолога, де проводить прийом приватний фахівець. А сімейний лікар отримує додаткові виплати до зарплати із місцевої скарбнички. Новенський сільський голова Валентин Бутенко каже, що спеціаліста було знайти непросто та наголошує: в результаті амбулаторія має висококваліфікованого лікаря. Та дякує головному лікарю районного центру ПМСД Олені Твердій, яка підібрала такого спеціаліста.

В сільській раді велику увагу приділяють медицині — в планах у місцевого очільника зробити перебування у лікарні більш комфортним.

Так, вже виділені кошти на придбання кондиціонерів у палату денного стаціонару та у кабінет лікаря, в майбутньому планується встановити таке обладнання й у холі медзакладу.

Поки що Новенська амбулаторія сімейної медицини — найсучасніша в районі, на її будівництво було витрачено понад 7,5 млн. грн. з бюджетів різних рівнів. Хоча населення вже й не сподівалося, що її відкриють. Та наполегливість сільського голови і підтримка районних та обласних очільників зробила мрію селян про гідне медобслуговування реальністю.