image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

До зелених садиб без перешкод не дістатися

15:15 27.06.2019

20 червня в мелітопольській садибі «Гостини у Валентини» відбулася зустріч за «круглим столом» між власниками садиб та представниками влади, науки, туристичного бізнесу, краєзнавцями. Тема зустрічі: «Розвиток зеленого туризму на Мелітопольщині: перспективи та ризики».

Питань і проблем в цьому напрямку багато, і присутні зібрались для того, щоб їх обговорити та виробити шляхи вирішення.

На зустріч зібрались представники «Спілки краєзнавців Мелітопольщини», районного центру культури, відділу охорони культурної спадщини та туризму, відділу муніципального маркетингу та туризму Мелітопольського міськвиконкому, туристичних агенцій, ТДАТУ ім. Д. Моторного, МДПУ ім. Б. Хмельницького, Семенівський та Астраханський сільські голови, депутати Мелітопольської районної ради та власники садиб.

Зустріч пройшла в рамках роботи дискусійного майданчика міськрайонної газети «Новий день», який був створений для діалогу з громадськістю щодо вирішення актуальних питань, що турбують громади Мелітопольського району та міста Мелітополь. Проект втілюється в рамках посилення економічної самостійності та цінності місцевих медіа для місцевої громади Фонду розвитку ЗМІ посольства США в Україні та Громадської організації «Українська асоціація медіа бізнесу».

Зараз в районі є 7 садиб та суб’єктів туристичної діяльності в сфері зеленого туризму. Мелітопольські зелені садиби створили громадську організацію «Чарівна Таврія», яка представляє їх інтереси. Кожного року садиби проводять прес-тури для туристичних агенцій, організаторів свят і фотографів. На їх базі проходять народні свята. Всі садиби пройшли українську класифікацію, а також європейську сертифікацію і занесені до європейського каталогу.

Тобто зелений туризм на Мелітопольщині розвивається, але є в нього і багато проблем. Саме окреслити їх, а також знайти шляхи  вирішення — мета цієї зустрічі. Її учасники звернули увагу на важливі питання, серед яких головне — не прийнята на місцевому рівні програма розвитку зеленого туризму. А це вже тягне за собою такі наслідки, як відсутність спеціальних умов зі сплати податків та платежів для зелених садиб, погані дороги та нерозвинута інфраструктура, тому до садиб нерідко важко дістатися. Не беруть участь мелітопольські зелені садиби в туристичних виставках. До того ж немає бордів або вказівників, щоб люди бачили, коли проїжджають поруч, що тут можна відпочити, зупинитися, поснідати.

Наголошували і на тому, що району потрібні фестивалі, свята, які будуть рекламуватися в соціальних мережах та в ЗМІ, щоб залучити туристів. Заважає розвитку доброї справи також погана інформованість органів місцевого самоврядування щодо можливостей і проблем зеленого туризму і, як наслідок, неврахування їх при плануванні своїх заходів та в поточній роботі.

Присутні висловили свої побажання та бачення шляхів вирішення проблем. Лишилося зробити висновки зі сказаного і поліпшити ситуацію з зеленим туризмом в нашому регіоні. Таким чином редакція роздержавленої міськрайонної газети «Новий день» створила майданчик, який підкреслює важливу роль друкованого засобу масової інформації  та разом з громадою вирішує проблеми Мелітопольщини.