image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

В селах поменшало шкіл

15:20 27.06.2019

Розпочато процес приєднання Федорівської загальноосвітньої школи І ступеня до Терпіннівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

20 червня на 33-тій черговій сесії Мелітопольської райради депутати прийняли рішення про оптимізацію навчального закладу у Федорівці. Як пояснила в.о. начальника відділу освіти Мелітопольської райдержадміністрації Наталя Горєва, у новому навчальному році в закладі мало б бути шість учнів, але з них двоє дітей проживають у Мелітополі, одній дитині, станом на 1 вересня, ще не виповниться шість років, тому питання про її зарахування до школи ще вирішується, а батьки ще одного малюка вже написали заяву про його навчання у Терпіннівській ЗОШ. Тобто кількість учнів зовсім невелика, а приміщення будівлі потребує однакового утримання незалежно від кількості школярів. У відділі освіти порахували, що вартість навчання одного учня у Федорівській школі — 150 713 грн., в середньому ж по району на одного школяра витрачається майже 26 тис. грн. Саме тому і було прийнято рішення про закриття школи. До місця навчання малечу підвозитиме шкільний автобус, який вже декілька років доставляє до Терпіння школярів середньої ланки.

Крім того, під час сесійного засідання депутати розподілили понад 1,5 млн. грн. вільних залишків. Зокрема, кошти були виділені на освітню галузь. Так, 151 тис. грн. отримали навчальні заклади на нову українську школу. Профінансували із районного бюджету і харчування школярів. Центральній районній лікарні передали кошти на оновлення технічного оснащення, для її подальшої роботи в умовах медичної реформи. Також народні обранці затвердили зміни до деяких районних програм та підтримали реалізацію програми шефської допомоги військовій частині, яка дислокується на території району (на фото). Цей документ передбачає виділення 200 тис. грн. з районного бюджету на будівельні матеріали. В той же час очікується, що районна скарбниця отримає надходження від військових у вигляді податку на прибуток фізичних осіб. В цілому сесійне засідання відбулося без гучних дискусій, а більшість рішень було прийнято пакетним голосуванням.