image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Бережуть врожай — зернину до зернини

15:36 27.06.2019

Шлях до успішних жнив починається з якісного насіння. На цьому наголосили аграрії Мелітопольщини під час семінару, присвяченого початку зернозбиральної кампанії, який відбувся 19 червня.

Нові сорти адаптовані до кліматичних умов

Традиційно з колегами своїми набутками та новаціями поділилися спеціалісти провідних сільгосппідприємств Мелітопольського району. Так, у ФГ «Степове-2001» та ТОВ АФ «Дари України» цього року випробовують нові сорти сільгоспкультур, які більш адаптовані до сучасних кліматичних умов. Як розповів директор з виробництва ФГ «Степове-2001» Володимир Журавльов, на полях підприємств заклали демонстраційні ділянки фірми «Тірас», насіння чеської селекції.

Володимир Журавльов наголосив, що у господарствах вже розпочався збір нового врожаю.

— У нас 3 підприємства: ТОВ АФ «Дари України», ФГ «Степове-2001» та ФГ «Зезуля». А це 2 тис. 985 га, в т.ч. 1006 га зрошуваних земель. Збиральна площа складає майже 2 тис. га, це лягає на 4 комбайни — 3 «John Deere» та 1 «Claas». З площі 2 тис. га у нас 1275 га — озимої пшениці, 350 га складають горох, 200 га — яровий ячмінь та 150 га озимого рапсу. Ми плануємо зібрати врожай за 12-14 днів, — розповів він.

Посіви виснажує спека

Погодні умови цього літа не до вподоби аграріям, наразі рослини виснажує посуха.

— У квітні-травні випало достатньо опадів, близько 140 мм. Трохи у червні, але наразі суцільна спека. У деяких посівах відбувається передчасне дозрівання зерна, і це нас не радує, — додає Володимир Журавльов.

Особливу увагу керівники господарств приділяють охороні праці на підприємствах, виплаті зарплати та організації харчування працівників.

— Годуємо людей два рази на день, безкоштовно. Зарплату виплачуємо регулярно двічі на місяць: 15 та 1-ого числа. Також не забуваємо про податки. Розрахунки за земельні та майнові паї ми здійснюємо з серпня по грудень, — підкреслив Володимир Журавльов.

— Цього року ми збільшили орендну плату на 45% в порівнянні з минулим роком та збільшили зарплату механізаторам на 70%, — говорить директор ТОВ АФ «Дари України» Віктор Зезуля.

Головною проблемою у своїй діяльності аграрії називають відсутність державної підтримки та низьку закупівельну ціну на продукцію.

— Ми вміємо вирощувати, сподіваємося, що врожайність буде високою. Але не завжди вміємо продавати, немає виходу за кордон. Хтось купує у нас, а потім продає і отримує ПДВ. Хотілося б, щоб держава звернула увагу на проблеми в аграрній сфері, щоб допомогла або просто не заважала, — підкреслив Віктор Зезуля.

Не допустити зайвих втрат

Всього ж в районі площа збирання ранніх зернових складає більше 40 тис. га. Про це розповів перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Фесик.

— В поточному році на жнивах планується задіяти 194 зернозбиральні комбайни, в тому числі 176 власних і 18 залучених. Середнє навантаження на один комбайн по району складатиме 210 гектарів. В більшості господарств району, а саме в підприємствах ПП «Могучий», ПП «Терра-ВОМ», СБК «Дружба», ФГ «Степове -2001», ПрАТ «Весна-1» та ін. працюють високопродуктивні зернозбиральні комбайни «Claas», «New Holland», «John Deere», тут негараздів зі збиранням бути не повинно. Поряд з цим є підприємства, у яких навантаження на комбайн складає більше 400 га, яким вже сьогодні необхідно подбати про укладання договорів на використання найманої техніки, щоб не допустити втрат врожаю, — розповів він.

Провідний інспектор від-ділу запобігання надзвичайним ситуаціям Мелітопольського міськрайонного управління державної служби з надзвичайних ситуацій Станіслав Неділько звернув увагу присутніх на дотримання правил протипожежної безпеки під час роботи в полях.

У підсумку голова райдержадміністрації Сергій Селевич та голова райради Олександр Мордик побажали керівникам сільгосппідприємств високих врожаїв та сприятливих погодних умов. Самі аграрії висловили сподівання, що цього року буде гідна ціна на сільгосппродукцію, і вони матимуть можливість розвивати свої господарства.