image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Урожайність висока, але дощі знизили якість

16:20 10.07.2019

В Мелітопольському районі підбиті підсумки другої п’ятиденки. Її переможцем став колектив комбайнового екіпажу ТОВ «АФ Степове» у складі комбайнера Сергія Ковальова, помічника комбайнера Дениса Ющигіна та водія Павла Селіванова. З площі 76 га вони намолотили 405,6 тонни зерна.

Приз — кращому екіпажу

Привітати їх прийшли голова райдержадміністрації Сергій Селевич, його перший заступник Андрій Фесик, голова райради Олександр Мордик та голова райкому профспілки працівників АПК Олександр Левадний.

Сергій Селевич звернувся до працівників господарства з великою вдячністю за їх нелегку працю. Олександр Мордик наголосив на важливості проведення таких змагань та висловив сподівання, що кожна перемога аграріїв стане поштовхом для їх подальших звершень та удосконалення майстерності. Районні керівники та голова райкому профспілки вручили працівникам грамоти, медалі та перехідний приз імені Героя Соціалістичної Праці Івана Зорі.

Дві сторони впливу погоди

Сам директор агрофірми «Степове» Віктор Журавель зізнається, що, принаймні, не розчарований врожайністю, яку отримали з пшениці, а це в середньому 50 ц/га.

— На таку врожайність ми не розраховували, але на окремих полях сподівалися, що буде більше. По непарових попередниках врожай несподівано високий, — підкреслив він.

Щодо погодних умов аграрій зазначив, що дощі дещо призупинили роботу, але це не найстрашніше. На думку Віктора Журавля, через опади різко знизиться якість пшениці.

— До дощу колеги отримували другий клас зерна, після — фураж. Що очікувати на нашому підприємстві — подивимося, але отримаємо, напевно, те ж саме, — наголосив Віктор Журавель.

Не вистачає фахівців

Віктор Журавель розповів, що всього на полях підприємства трудяться близько 30-ти працівників, всі вони отримують належне харчування, питну воду. Якщо погода сприятиме аграріям, на підприємстві планують завершити збирання нового врожаю за тиждень.

— У нас велике навантаження на комбайн, 400 га на комбайн «Дон», всього у нас 3-и агрегати, всі вони старі, наймолодший 2005 року, тобто йому вже 14 років, — зауважив аграрій.

Також сільгоспвиробник бідкається щодо нестачі кваліфікованих працівників, які б добре виконували свою роботу. Бо саме від цього залежить якість збору врожаю.

По району станом на 9 липня було скошено понад 60% від за- планової площі ранніх зернових, середня врожайність складає понад 38 ц/га, що перевищує показники минулого року на цей період на 23%.