image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Рятувальники не встигають гасити пожежі

16:49 10.07.2019

Працівники служби порятунку щодня отримують десятки викликів на польові пожежі та загоряння у житловому секторі. Через великі відстані до місць надзвичайних пригод витрачається багато часу на переїзди, а загоряння часто розповсюджується швидко і завдає чималих збитків власникам територій,  повідомив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Мелітопольського міськрайонного управління державної служби з надзвичайних ситуацій Дмитро Кучерков.

  • Район обслуговування великий, іноді шлях до місця виклику рятувальників сягає до 50 км, — пояснює Дмитро Кучерков.

Вирішити цю проблему допомогли б пожежні підрозділи, розташовані безпосередньо у населених пунктах району.

  • Для цього потрібна ініціатива місцевих очільників, бо утримання таких пожежних підрозділів лягає саме на громади. Це непросте питання в тому плані, що необхідно обміркувати, де можливо розташувати ці формування, як забезпечити їх пожежним спорядженням та чим виплачувати зарплатню та за комунальні послуги, — наголосив він.

Через збільшення кількості пожеж у міськрайонному управлінні зростають потреби у паливі.

  • В цьому питанні у нас повна підтримка від міської та районної влади, ми вдячні, що вони завжди відгукуються на заклики про допомогу та виділяють кошти на паливо та інші нагальні речі, — сказав Дмитро Кучерков.

Рятувальники зауважують: сприяють пожежам суха трава та непотріб на подвір’ях. Тому звертаються до мешканців Мелітопольщини з проханням навести лад на територіях. Також надзвичайники закликають керівників сільгосппідприємств дотримуватися правил пожежної безпеки під час жнив. За інформацію міськрайонного управління, на початку липня на одному з підприємств району загорілося поле з пшеницею, вогонь знищив 1 га цієї сільгоспкультури.  На щастя рятувальникам вдалося зберегти врожай 199 га пшениці.

Також особливу небезпеку влітку становлять водойми. За словами Дмитра Кучеркова, більшість з них не пристосовані для відпочинку. Він розповів, що цього року озеро Гарячка забрало багато життів, та підкреслив: трагедії відбуваються частіше тоді, коли люди знаходяться у стані алкогольного сп’яніння. Тож Дмитро Кучерков звернувся до населення з проханням бути більш обачними та берегти своє життя.