image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Дощі стали перепоною для жнив

Про це розповіли працівники Державного підприємства «Дослідне господарство «Відродження», які стали переможцями третьої п’ятиденки зернозбиральної кампанії.

Погода не на боці аграріїв

Головний агроном господарства Михайло Козак розповів, що у «Відродженні» вже давно зібралиб урожай, але через опади комбайни практично чотири дні простояли без роботи. Нарікає він і на спеку у червні, яка негативно вплинула на зерно.

— Колос сформований добре, а зерно у ньому слабеньке. Там, де попередники пар чи горох, там врожайність краща. А ось на експериментальних ділянках, де ми на прохання фермерів посіяли по соняшнику зерно, там урожай набагато слабкіший, — зауважив він.

Середня врожайність по підприємству близько 35ц/га, хоча трударі сподівалися на кращі показники.

Традиційно третя п’ятиденка — за «Відродженням»

Та погодні умови не стали на заваді злагодженій роботі колективу. Таким чином, за результатами третьої п’ятиденки комбайновий екіпаж ДП «ДГ «Відродження» у складі: комбайнера Андрія Масалики, помічника комбайнера Віктора Ларченка та водіїв Олександра Мороза і Олексія Зуя став переможцем і отримав перехідний приз ім. Героя Соціалістичної Праці І. Зорі.

З досягненнями працівників «Відродження» привітали голова Мелітопольської райдержадміністрації Сергій Селевич, заступниця голови Мелітопольської районної ради Людмила Шляхтіна та голова районної організації профспілки працівників агропромислового комплексу Олександр Левадний.

Сергій Селевич зазначив, що перемога у п’ятиденці — це злагоджена робота всього колективу підприємства, починаючи з керівництва, механізаторів, комбайнерів, робітників на току та закінчуючи кухарями. Бо тільки у комфортних умовах та позитивній атмосфері можна досягти високих показників.

Людмила Шляхтіна додала, що «Відродження» вже третій рік поспіль отримує перемогу саме в третій п’ятиденці і побажала трударям подальших успіхів у житті та професійній діяльності. Окрім перехідного призу, працівники господарства отримали медалі, грамоти від профспілки та грошові премії.

Що ж до жнив на всій території району, то вони добігають кінця. Станом на 15 липня скошено та обмолочено майже 30 тис. га ранніх зернових культур, що складає 74% до прогнозу. Валове виробництво зерна становить 117,5 тис. тонн, середня урожайність 40 ц/га. Так, урожайність озимої пшениці 44,3 ц/га, озимого ячменю — 41,5 ц/га.