image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Перепони на шляху до об’єднання

11:42 21.08.2019

14 серпня у Промінівському клубі було багатолюдно. Тут близько сотні мешканців населених пунктів Промінівської сільської ради вирішували питання своєї участі у створенні Терпіннівської об’єднаної територіальної громади, в яку також мають увійти ще Астраханська та Світлодолинська сільські ради.

В основному говорили про негатив

Попередня спроба створити Промінівську ОТГ із центром у Проміні провалилася, бо мешканці сіл Світлодолинської та Астраханської сільських рад свою згоду на таке об’єднання не дали.

Присутні обговорювали позитивні та негативні сторони такого об’єднання. Та подекуди емоції брали верх над конструктивним спілкуванням, і опоненти просто не чули один одного. Доволі часто селяни переходили на особистості, згадуючи депутатам недоліки у їх праці.

Промінівський сільський голова Вікторія Лаврик зауважила, що після об’єднання такого поняття як «бюджет Промінівської сільської ради» більше не буде, а всі надходження розподілятимуться між територіями на сесіях ради Терпіннівської ОТГ.

— Все фінансування знаходитиметься у Терпіннівській ОТГ, у штаті Промінівської сільради залишаться староста, спеціалісти, які, можливо, тут потрібні, можливо, навіть, соцпрацівник, бо у нас велика кількість людей похилого віку, можливо, ще спеціаліст із земельних питань. Я наразі точно не можу сказати, які спеціалісти працюватимуть, все буде обговорюватись в процесі формування громади, — зазначила вона.

Та й взагалі представники сільської ради більшою мірою висловлювались негативно щодо вступу в Терпіннівську громаду. Так, головний бухгалтер сільської ради Максим Мазанко зауважив, що у сусідній сільській раді на одного мешканця припадає менше бюджетних коштів, ніж в Промінівській.

Так, за результатами 2018 року на одного мешканця в Терпіннівській сільській раді приходиться 1050 грн., а у Промінівській — 1800 грн.

Та слід зауважити, що у селах Терпіннівської сільської ради проживає майже 6 тис. населення, у населених пунктах Промінівської сільради — 1465 громадян, тож загалом в Терпінні більший бюджет. Забув Максим Мазанко порахувати і те, що в скарбниці ОТГ залишається більше податків, ніж тепер у сільських радах. Про це нагадав депутат районної ради Льова Маргарян, який підтримує створення Терпіннівської громади. Він зауважив, що 60% податку на прибуток лишатиметься у скарбниці громади, до того ж надійдуть державні кошти на розвиток інфраструктури, ОТГ зможе залучати фінанси завдяки грантовим програмам, які фінансують міжнародні донори.

Закликали не поспішати

Ще одним аргументом проти входження до Терпіннівської ОТГ стало те, що за кількістю населення Терпіннівська сільська рада більша, тож і депутатів з цих територій буде більше.

Висловлювали селяни і побоювання з приводу того, що їх населені пункти після об’єднання з часом просто перестануть існувати.

— Ми можемо об’єднатися лише з рівними собі, тоді будемо мати в рівних частинах. Якщо об’єднаємося з більш сильними, нас зжеруть, і будуть п’ятихатки. Через п’ять років із села Промінь будуть п’ятихатки сто відсотків, вони й так будуть, але, може, через 10 років, — звернувся до присутніх мешканець Проміню Андрій Разумейко.

Від більшості присутніх лунали заклики не спішити створювати ОТГ та почекати.

— Ми вже з вами так колись збирались, дозбиралися, що розвалили колгосп. Так давайте, раз зібралися, не розвалимо те, що лишилося, що мало-мальськи маємо. А маємо сільську раду на місці, сільський голова знає всіх мешканців сільської ради на ім’я. А якщо нас буде 10 тис. населення, який сільський голова нас запам’ятає, — висловився мешканець с. Широкий Лан Василь Каптьол.

Не поспішати ставати частиною ОТГ закликав також депутат районної ради Микола Кишко.

На зібранні за приєднання до Терпіннівської ОТГ висловлювались одиниці громадян. Тож результати голосування були відповідними. Із 86 громадян, таку ідею підтримали лише 9. В результаті територія Промінівської сільської ради так і залишається самостійною одиницею, та як довго це триватиме, покаже час.