image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

На зарплатню бюджетникам бракує коштів

10:49 12.09.2019

В обласних органах влади не готові виділяти додаткові кошти для покриття дефіциту з заробітної плати працівників бюджетної сфери Мелітопольського району.

Відповідальність переклали на місцеву владу

Про це свідчить відповідь облдержадміністрації на лист від керівництва райдержадміністрації. 4 вересня його зміст оприлюднила начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталя Супрун під час спілкування із сільськими головами.

У листі обласні очільники також вказують на перевиконання районного бюджету, але ці суми вже розподілені, та дефіцит коштів до кінця року вони не покривають.

— Також вони (представники облдержадміністрації) пишуть, що станом на 1.07 перевиконання бюджету Мелітопольського району складає 105%, або 2,9 млн. грн. коштів, які можна буде спрямувати на зазначені цілі. Але хочу прокоментувати: ми уже направили 2 млн. грн. на виплату заробітної платні у вересні технічним працівникам і 1 млн. 400 грн. на харчування дітей 1-4 класів та пільгових категорій, — пояснила головний фінансист району.

Слід зазначити, що на лист депутатів районної ради в облдержадміністрації відповіли те ж саме. Про це розповів голова Мелітопольської районної ради Олександр Мордик, також він оголосив, як на звернення відреагували в облраді.

— Обласна рада надала відповідь, що ми готові розглянути на сесії обласної ради, якщо облдержадміністрація підготує відповідний проект рішення щодо змін до бюджету, — зазначив він.

Наталя Супрун нагадала, що брак грошей виник через недоотримання субвенції у поточному році.

Назбирали грошей на жовтень

Зарплатні до кінця року не вистачає технічним працівникам шкіл, спеціалістам дитсадків та закладів культури. Тому в районі вкотре переглянули дохідну частину бюджету. І знайшли гроші, щоб люди отримали кошти включно по жовтень.

— Ми так порахували, що десь 3 млн. грн. ми ще зможемо виділити на виплати зарплатні. Із цих 3 млн. грн. ми направили на виплату зарплатні у жовтні технічним працівникам освіти — це майже 1млн. 600 тис. грн., — зауважила Наталя Супрун.

Ще 1млн. 400 тис. грн. — це додаткова дотація сільським радам для виплат грошей працівникам дитсадків, клубів та бібліотек.

Також було розподілене фінансування на інші першочергові витрати. Відповідні зміни будуть затверджені на найближчій сесії райради. Та проблема лишається відкритою, бо де взяти гроші на ви-плату зарплатні у листопаді та грудні, поки що невідомо.