image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Стихійна торгівля — на сільських вулицях

11:00 12.09.2019

В Костянтинівці та Мирному провели рейд місцями стихійної торгівлі. Це зробила районна комісія у складі спеціалістів управління Держпродспоживслужби в Мелітопольському районі, представників Нацполіції, фахівців райдержадміністрації.

Знайти порушників було не так вже й важко, під час рейду з несумлінними громадянами була проведена роз’яснювальна робота та складено протоколи про порушення правил благоустрою.

Головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Ірина Отенко наголосила: продукти зі стихійних ринків можуть завдати чималої шкоди здоров’ю. Спеціаліс-ти нагадують, що здійснювати торгівлю можна виключно у спеціально відведених для цього місцях.

— Місця для торгівлі згідно з законодавством повинні надаватися органами місцевого самоврядування, відводиться земельна ділянка для цих потреб, тобто узаконене місце торгівлі. Контролювати цей процес мають органи місцевого самоврядування, якщо продукція не перевірена, то взагалі не можна реалізувати її, — наголосила фахівець.

Тож спеціалісти закликають мешканців району дбати про своє здоров’я та не купувати продукти з землі у невстановлених для торгівлі місцях. Радять з обережністю купувати баштанні.

— Проводиться відбір проб кавунів, динь, які реалізуються на території району, у Костянтинівці та Терпінні. Вони були відправлені на обстеження до лабораторії, дослідження показало, що вміст нітратів допустимий, — сказала Ірина Отенко.

Також вона порадила: якщо ви купуєте якусь продукцію і вас насторожує її якість, попросіть у продавця експертний висновок лабораторії, у якому має бути зазначено дату перевірки, відомості про реалізатора і вміст нітратів.