image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Збір зернових б’є рекорди

11:46 18.09.2019

На початку вересня на території Мелітопольського району спостерігалися опади у вигляді граду. Вони завдали чималої шкоди деяким сільськогосподарським угіддям. Про це розповіла головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку Мелітопольської райдержадміністрації Лідія Дяченко.

— Є постраждалі поля, наприклад, у ФГ «Наталія» (Астраханська сільрада) обстежили свої ділянки, де прийшли до висновку, що 50 га посівів соняшнику буде списано, град повибивав із кошиків зерна, а самі рослини не постраждали. Трохи зачепило Промінівську зону, зокрема ПП «Могучий» тощо.

Тим часом на полях району триває збір соняшнику, більш високу врожайність дають сорти цієї культури, які були висаджені пізніше.

— Станом на 17 вересня прибрано соняшник на площі 10060 га і результат досить гарний, вал соняшнику складає 20825 т, врожайність тримається на рівні 20,7 ц/га. Є в деяких господарствах трохи менша врожайність, переважно, це більш ранні сорти, вони трохи підгоріли, — зазначила Лідія Дяченко.

Крім соняшнику аграрії вирощують сою.

— Соя зібрана з площі 1650 га, вал складає 6107 т, врожайність — 37 ц/га. Це наша середня врожайність по району, практично щороку ми вирощуємо цю культуру тільки у зрошуваних господарствах і врожайність бункерна йде на рівні 35-37 ц/га, чиста — на рівні 32-33 ц/га, — зауважила спеціаліст.

Лідія Дяченко також розповіла, що цього року аграрії району зібрали рекордний врожай зернових та зізнається: таких високих показників не отримували більше двадцяти років.

— Якщо взяти до уваги всю кількість зерна, яку аграрії отримали в цьому році, то у бункерній вазі на сьогодні отримано близько 165 тис. тонн. Такого врожаю Мелітопольщина не бачила більше 20 років. Це стало можливим завдяки погодним умовам та зусиллям самих аграріїв, — наголосила вона.

Крім цього аграрії розпочали сіяти ранні озимі культури, зокрема рапс. За словами Лідії Дяченко, наразі склалися добрі погодні умови й для посіву озимої пшениці.

— Сприятливим періодом для посіву озимої пшениці є кінець вересня та початок жовтня. Але, враховуючи вологу у ґрунті, аграрії можуть приступити до сівби раніше, — додала Лідія Дяченко.

Сільгоспвиробники також здійснюють комплекс інших осінньо-польових робіт та готують землю під весняну сівбу.