image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Громадськість залучається до збереження ріки Молочна


Як поліпшити екологічний стан річки Молочна? Відповідь на це питання шукали учасники заходу, присвяченому Дню річки Молочна, який відбувся 21 вересня.

Участь у ньому взяли районні очільники, представники Басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я, науковці Приазовського національного природного парку. Захід розпочався з екскурсії до Національного історико-археологічного заповідника Кам’яна Могила, під час якої присутні ознайомилися з історичними пам’ятками природи та оглянули унікальні експозиції.

Після чого учасники перемістилися до міського парку культури та дозвілля. У своїх виступах присутні стверджували, що річка Молочна є вкрай важливою водоймою.

— Річка Молочна є не лише прикрасою нашого регіону, а й життєво необхідною водною артерією для мешканців району. Участь у збереженні водойми є невідкладно. В 2018 році розпорядженням голови Мелітопольської райдержадміністрації затверджено низку заходів щодо по-ліпшення екологічного стану річки Молочна, — наголосив перший заступник голови Мелітопольської райдержадміністрації Андрій Фесик.

Виконуюча обов’язки заступника начальника басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я Інна Рибалко зазначила, що захід організували для того, щоб привернути увагу громадян до дбайливого ставлення та збереження водних об’єктів.

Неабияку шкоду річкам завдає посуха та замуленість вод. Інна Рибалко розповіла про природоохоронні заходи щодо відновлення річки Молочна.

— В Запорізькій області розроблена програма до 2025 року, яка спрямована на покращення екологічного стану річки Молочна. У басейні річки Молочна більше 70-ти гідротехнічних споруд, це дамби, греблі тощо. Програмою з оздоровлення перед- бачено захід щодо роздамбування річки, — зауважила вона.

Виконуючий обов’язки начальника басейнового управління водних ресурсів річок Приазов’я Олександр Лебідь розповів, що річка Молочна належить до середніх річок і має довжину 197 км.

До збереження Молочної ріки активно залучається громадськість району, зокрема молодь.

— Зі школярами проводиться широка екологічна робота з метою очищення берегів річки в рамках » Місячника довкілля», який проходить щороку навесні. Учні, вчителі, представники органів місцевого самоврядування наводять лад на території. Також цього дня, коли ми відзначаємо день річки Молочна, волонтери Семенівської школи, мешканці Семенівки та Тамбовки організували екологічний захід до міжнародного Дня чистих берегів, — додала заступник голови Мелітопольської райради Людмила Шляхтіна.

З нагоди Дня річки Молочна серед школярів був проведений конкурс малюнків, присвячений водоймі. Його учасники отримали нагороди, також присутніх розважили творчі колективи Мелітопольщини.