image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Малеча водила хоровод з губернатором

Два дитсадки відкрили після ремонту

25 вересня в Мелітополі пройшло офіційне відкриття після ремонту двох дитячих садків — №41 «Барвінок» та №47 «Берізка». На урочистій церемонії були присутні чиновники, зарубіжні гості, представники засобів масової інформації.

Масштабна реконструкція, що включає утеплення фасаду, цоколя, заміну вікон, стала можливою завдяки довгостроковим кредитам з низькою процентною ставкою від Європейського інвестиційного банку («ЄІБ»), банку Європейського Союзу. Проект на 20% фінансувався з місцевого бюджету.

В місті було всього 8 садків з проблемами утеплення, і це вже останні два, в яких воно завершено. Заступник міського голови Світлана Бойко розповідає, що, враховуючи попередній досвід, після утеплення температура взимку стає в приміщенні на 5-10 градусів вищою.

— Це дуже ефективно. Роботи проводяться в комплексі — це заміна вікон на енергозберігаючі, утеплення стін, цоколя, даху, встановлення індивідуального теплового пункту та рекуператорів. Знову ж таки, це економія бюджетних коштів на опаленні. І ми дуже вдячні, що наші проекти було включено до цієї програми, — підкреслила Світлана Бойко.

Дитсадки «Барвінок» і «Берізка» було відремонтовано ТОВ «Аквілон-99». Загальний бюджет по «Барвінку» склав 217 076 євро (6,3 млн. грн.), а по «Берізці» — 171 810 євро (4,9 млн. грн.). Будівлі дуже змінилися зовні — раніше похмурі фасади тепер пофарбовані в рожево-коричневій і бежево-коричневій гамах, що гармонує з білими пластиковими рамами. Над парадним входом великими літерами написано назву дитсадка. Змінилася і прилегла територія: додалися доріжки з плитки, красиві клумби і забавні садові фігури.

На майданчиках 47-го дитсадка ще відчувався запах свіжої фарби, але насправді дошкільні установи працюють вже з початку місяця. А ось всередині приміщення подивитися не вдалося, туди нікого не водили.

Народний депутат Сергій Мінько назвав відкриття «модернізованих» дитячих садів подарунком місту до ювілейного 235-го дня народження.

— Я б хотів наголосити на іншому: це перший крок у зміні інфраструктури Мелітополя. Попереду у нас багато проектів, планів. В рамках цієї спільної роботи місто отримає 340 мільйонів грошових коштів, які будуть спрямовані на 15 великих інфраструктурних проектів, куди входять і дитячі сади, і школи, і медичні установи, і наш ПК залізничників. Я впевнений, що цю роботу спільними зусиллями ми проведемо на високому рівні і докладемо всіх зусиль, щоб обличчя нашого міста дійсно стало безповоротно європейським.

В Мелітополі за цією програмою працюватимуть 15 проектів: дитсадок «Зірочка» №8, ПК залізничників, спортивна школа №3 та музична школа №1, інфекційна лікарня, пологовий будинок, Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 (перший і другий корпуси), школи №№1, 7, 8, 15, школа-гімназія №9 та ось ці дитячі садки №№ 41 і 47.

— Я так давно не водив хороводи з дітками, — посміхався глава Запорізької облдержадміністрацїї Віталій Турінок, який нещодавно призначений на цю посаду і вперше завітав до Медового міста. — Мені це було дуже приємно. Дуже гарний настрій. Мені дуже приємно бути у вашому місті. Я вже давно не вірю людям на слово — я вірю людям на діло. І я дуже задоволений. Хочу, щоб ці діти росли здоровими і були надійною опорою для нашої країни.

Перший заступник міністра регіонального розвитку громад та територій України Дмитро Живицький спочатку переплутав міста і назвав Мелітополь Маріуполем, але потім щиро вибачився, пояснивши плутанину емоційним враженням від дитячого виступу під час розлуки і своїми доньками:

— Дуже часто говорять, що діти — то наше майбутнє. Діти — то наше теперішнє, і від того, як ми сьогодні працюємо з нашими дітками, що ми в них вкладаємо, залежить і майбутнє України. Запорізька область сьогодні змінюється. Змінилась влада, і сподіваємося, що багато інших проектів ми будемо підтримувати як міністерство і будемо комунікувати з нашими партнерами з ООН та з Європейського Союзу, щоб Україна змінилася, змінилось кожне місто, і кожна українська родина бу-ла заможною, багатою, щасливою і жила в добробуті.

— Хотів би наголосити, що, можливо, для нашого банку цей проект невеликий, але він є важливим, — розповів голова представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон. — Банк прагне покращувати щоденне життя людей, а як можна по-іншому покращити життя людей, як невпливаючи на життя дітей? Якщо ми впливаємо на добробут наших дітей, це також викликає радість і у нас. І це приведе до добробуту і щастя в нашій країні.

Жан-Ерік розповів, що він є батьком трьох дітей, яким 10, 8 і 5 років. Він постійно переймається добробутом своїх дітей, його хвилює, щоб кожного дня вони перебували в гарній атмосфері. Він вважає цей проект дуже важливим.

— В цього садочка гарна репутація завдяки педагогічному складу, — підкреслив Жан-Ерік де Загон. — Саме завдяки цьому проект буде успішним. Також він став успішним завдяки зусиллям адміністрації та міністерства розвитку громад і територій.

— Від батьківської громади прийміть слова вдячності за те, що допомогли створити гарні умови для перебування малят у дошкільному закладі. Дякуємо! Мрії збуваються! — виступила голова батьківського комітету дитячого садочка №47 «Берізка» Ельміра Жмакіна.

І це не просто слова. Дошкільні заклади дійсно потребували серйозного ремонту та утеплення. В попередні роки температура в групах дитсадка №47 взимку бувала на рівні 14-16 градусів, і батьки були вимушені або лишати діточок вдома, або вдягати в кілька теплих речей. Діти навіть спали вдягненими. Але тепер і батьки, і вихователі сподіваються, що в садочку всім буде комфортно, тепло і затишно.

Гості подякували дітям за вистави, танці та подарунки, які вони підготували. А діти були дуже раді отримати в день офіційного відкриття справжнє свято з аніматорами, мильними бульбашками та аквагримом.