image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Чи врахує земельна реформа інтереси всіх сторін

У Верховній Раді зареєстрували доповнений проект закону на основі урядового законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення, який враховує всі зауваження та побажання суспільства.

За матеріалами департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, парламентарі та уряд знайшли компроміс із суспільством щодо найбільш проблемних та болючих моментів реформи — можливості купувати землю для іноземців та питання концентрації земель в одні руки.

«Після того, як Кабінет Міністрів подав до Верховної Ради законопроект про ринок землі, ми почали велику дискусію з усіма зацікавленими сторонами. Провели декілька десятків зустрічей і консультацій, завдяки яким зафіксували всі зауваження і пропозиції, а також страхи та побоювання всіх — аграріїв, фермерів, пайовиків та селян. Земельна реформа відбудеться, а її модель буде враховувати інтереси і власників паїв, і фермерів, і агрокомпаній», — сказав Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства під час брифінгу «Законодавчі ініціативи щодо земельної реформи» за участі народних депутатів та представників Уряду.

У ході брифінгу представили сам проект доповненого документа. Ним пропонують зменшити обмеження з концентрації земель у межах області з 15% до 8%; ввести обмеження з концентрації земель в межах ОТГ у розмірі 35%.

Що стосується найбільш дискусійного питання — щодо можливості купувати землі сільськогосподарського призначення іноземцями, парламентарі запропонували ввести перехідний період до 01.01.2024 року. В цей період компанії, бенефіціарними власниками яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством, іншим, ніж законодавство України, іноземні держави, не зможуть купувати землі с/г призначення державної, комунальної власності, а також пайові землі. Виняток — землі, які на момент набрання чинності законом вже є в оренді.

Але 15 жовтня в Києві знову відбувся хід, головним гаслом якого було » Не дамо вкрасти Українську землю!». За словами голови Запорізької обласної асоціації фермерів Анатолія Довганя, в мітингу взяли участь більш 80 тисяч патріотів зі всіх областей країни та навіть Криму. Учасники заходу вважають, що потрібно наново та більш ретельно переписати закон про продаж землі. Хід розтягся від пам’ятника Т.Г. Шевченку до Будинку Профспілок і буде не останнім, поки Уряд та президент не висловлять чітку позицію та прислухаються до вимог аграріїв.