image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Стартував продаж ялинок: скільки коштуватиме новорічна красуня

Трохи більше місяця залишається до новорічних свят, у цей період лісові красуні потребують особливої уваги та охорони. Бо з року в рік саме в цей час статистика винищення головного новорічного атрибуту вражає своїми масштабами.

Як розповів директор державного підприємства «Мелітопольське лісомисливське господарство» Мирослав Полуліх, 31 жовтня на території Старобердянського лісництва браконьєри знищили 30 сосон, які вирощувалися для продажу населенню Мелітопольщини. Спіймати на гарячому зловмисників не вдалося, вони похапцем втекли, залишивши незаконну здобич. За словами керівника господарства, сосни, які намагалися вкрасти злочинці, будуть реалізовані для продажу мешканцям міста та району.

Мирослав Полуліх розповів, що для боротьби з браконьєрами новорічні красуні посилено охороняють, для цього у лісгоспі створено додаткові цілодобові чергування мобільних груп. Він також додав, що з кожним роком бажаючих заробити на крадених ялинках більшає. Зловмисників чекають чималі штрафи за самовільну порубку ялинок — від 1200 гривень.

Керівник підприємства зазначив, що вони вирощують сосни на спеціально визначених лісових ділянках, розрахованих на вирубку під новорічні свята. Цього року у лісгоспі планують реалізувати близько 2 тис. сосон.

У лісомисливському господарстві є лісові красуні на будь-який вибір та гаманець: і маленькі, і заввишки 3 метри.

— Цього року лісова красуня від 1 до 1,5 м. коштуватиме 120 грн., сосна від 1,5 до 2 м. обійдеться у 190 грн., від 2 до 2,5 м. — 240 грн., — розповів Мирослав Полуліх.

Спеціалісти наголошують, що вирощувати лісових красунь стає дедалі важче, особливо в умовах невпинного зростання цін.

— Ціни на ялинки ми встановлюємо самостійно, переважно на ціну впливають такі фактори, як власні затрати господарства та зростання цін на дизпальне тощо. В порівнянні з минулим роком ціна на ялинку зросла на 20 %.

Тож всі бажаючі запастися зеленим символом Нового року можуть звертатися до лісомисливського господарства.