image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Процес утворення об’єднаних громад — на фінальній стадії

16:44 11.12.2019

В Мелітопольському районі побільшало на одну громаду. Рішення про об’єднання прийняли Терпіннівська, Промінівська та Світлодолинська сільради, утворивши Терпіннівську сільську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у с. Терпіння.

Обговорення відбулося 10 грудня під час засідання робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад.

Як розповів Світлодолинський сільський голова Павло Пейчев, об’єднання у форматі Терпіннівська-Промінівська-Світлодолинська сільради місцеві мешканці підтримали під час громадських слухань, однак ще раніше передбачалося об’єднання з Астраханською та Промінівською сільрадами, але цим планами не судилося здійснитися. Наразі ж в сільраді дотрималися всіх необхідних процедур, проведено сесію, на якій прийнято рішення про об’єднання. Не виникло спірних питань і в Промінівської та Терпіннівської сільрад, коли вони запропонували «породичатись» з цими сільрадами.

Також під час засідання робочої групи розглянули лист селищного голови Мирненської ОТГ Юрія Радькова щодо ініціювання включення до складу Мирненської ОТГ Астраханської сільради. На диво, сам керівник громади обговорення важливого питання проігнорував. Астраханський сільський голова Микола Григор’єв зазначив, що під час засідання сесії було прийнято рішення приєднатися до вже існуючої Мирненської громади, його одноголосно підтримали місцеві жителі. В свою чергу у Мирненській ОТГ на пропозицію відповіли позитивно. За словами Миколи Григор’єва, наразі пропозиції відправлено до облдержадміністрації та облради.

— Під час зустрічі з мешканцями Астраханської сільради Юрій Іванович запропонував своє бачення спільного розвитку територій і, що найголовніше, він дав обіцянку, що Астраханська сільрада буде працювати зі своїм бюджетом, — наголосив місцевий керівник.

У підсумку засідання присутні вирішили підтримати пропозиції щодо об’єднання та рекомендували облдержадміністрації внести зміни до перспективного формування територій громад Запорізької області. Таким чином, сьогодні в Мелітопольському районі створено 6 громад: Мирненська селищна та 5 сільських ОТГ: Новобогданівська, Семенівська, Новенська, Костянтинівська та Терпіннівська. Також згідно з перспективним планом, Мордвинівську сільраду, яка стоїть осторонь цього процесу, буде приєднано до Новенської об’єднаної територіальної громади. В останній, до речі, 22 грудня відбудуться вибори. Обирати також доведеться й мешканцям Семенівської, Новомиколаївської, Новгородківської та Полянівської сільрад, які об’єдналися у Семенівську ОТГ.