image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Місцеві керівники чують голос кожного

16:54 11.12.2019

В Мелітопольському районі відбулися урочистості до Дня місцевого самоврядування, який відзначається в країні 7 грудня. Напередодні свята вітання приймали депутати сільських та районної рад, об’єднаних територіальних громад, районні працівники, ветерани праці.

Голова райради Олександр Мордик зазначив, що місцеве самоврядування — найближча до людей гілка влади, яка, як ніхто інший, розуміє турботи селянина.

— В Мелітопольському районі в органах місцевого самоврядування працює трохи більше 1% від мешканців району: це і депутати різних рівнів ( 220- сільських, 44 — депутати ОТГ, 34 — районні депутати). 229 осіб працює в виконавчих органах влади району, — підкреслив він.

Районний очільник наголосив, що впродовж багатьох років у державі «перекривали кисень» місцевому самоврядуванню.

— За роки незалежності України держава посилювала вертикаль влади за рахунок послаблення місцевого самоврядування. І я думаю, що це була велика помилка, яку сьогодні зрозуміли, бо взято курс на реформу децентралізації. Це, фактично, повернення тих повноважень, які в свої часи забиралися. Тепер на місцях можна управляти, обирати, делегувати, — зазначив Олександр Мордик.

Перший заступник голови Мелітопольської райдержадміністрації Андрій Фесик також зазначив, що впродовж багатьох років верхівки влади послаблювали роль місцевого самоврядування, наразі ж завдяки реформі децентралізації сільським територіям вдасться відновити потенціал своїх громад.

— Перед вами відкриваються великі можливості щодо розбудови нашої території, утворення громад. І це дає ще більше шансів, щоб наша держава та наша мала батьківщина були самодостатніми, щоб тривали перетворення в освіті, медицині тощо, — сказав він.

Від когорти ветеранів місцевого самоврядування слово взяв Леонід Біленький, який тривалий час був сільським головою Костянтинівської сільради. Він наголосив на тому, що за останні роки в Мелітопольському районі багато чого зроблено та побажав сільським головам не збавляти темпи.

Також присутні на святі висловлювали подяку ветеранам праці, які зробили чималий внесок у розбудову Мелітопольського району. Всі вони отримали грамоти та солодкі подарунки.

Під час заходу кращим представникам місцевого самоврядування вручили обласні та районні нагороди. Орденами за заслуги перед Запорізьким краєм 3 ступеня нагородили секретаря Костянтинівської сільради Валентину Меркулову та голову правління Мелітопольського районного споживчого товариства, колишнього працівника органів місцевого самоврядування Федора Губенка.

Також обласні та районні нагороди отримали кращі працівники місцевого самоврядування.

Справжньою окрасою свята стали творчі номери колективів та вокалістів району. Також творчі обдарування в жартівливій формі розіграли мініатюрні сценки про роботу в органах місцевого самоврядування.