image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Мелітопольці співали різдвяні пісні в польських костьолах

З 6 по 8 грудня у польському Кракові проходив Х Міжнародний хоровий конкурс різдвяних піснеспівів. Всього у конкурсі брали участь 26 хорових колективів із дванадцяти країн світу: Білорусії, Великобританії, Естонії, Італії, Латвії, Литви, Південноафриканської республіки, Польщі, Румунії, Угорщини, Швеції та України. Нашу країну на цьому заході представляли студентські колективи Мелітопольського училища культури: хор «Світанок» (керівник Вікторія Антоненко) та вокально-фольклорний ансамбль «Візерунок» (керівник Тетяна Сергєєва).

— Ми були єдиними від України, — розповіла викладач училища Аліна Юдіна. — Конкурсні прослуховування були публічні та проходили у старовинних костьолах міста: святих Петра та Павла, святої Катерини, Маріацькій базиліці. В них завжди є крісла — дуже зручно сидіти і дивитися виступи. Глядачів було дуже багато, і всі місця були зайняті.

— Що саме ви співали?

— «Світанок» виконував «Добрий вечір тобі, пане господарю» в обробці Анатолія Авдієвського, колядку «Спи, Ісусе, спи» (солістка Дарина Виниченко — донька отця Олександра, настоятеля собору св. блгв. Олександра Невського), «Родинну колядку» та щедрівку «Будьте здорові». «Візерунок» виконав народні українські колядки в обробці Тетяни Сергєєвої: «Тиха ніч», «Коляда», «Чаша вина». Люди дуже добре ставились до нас. Після виступів підходили, дякували, запрошували на наступний рік.

Конкурс проходив у декількох номінаціях: змішані хори, молодіжні, дитячі, жіночі, чоловічі, літні (60+) та камерні хори (12-19 чоловік). За результатами конкурсу студентський хор «Світанок» (номінація «Молодіжні хори») та ансамбль «Візерунок» (номінація «Камерні хори») отримали срібні дипломи.

— А хто отримав перше місце?

— Всього на всіх учасників було лише три перших місця. Перші місця були в номінації «Змішаний хор» у Естонії і Польщі, та в номінації «Жіночий хор» у Польщі. А нам найбільше сподобався виступ хору з Південноафриканської республіки: етнічні мотиви і незнайома манера виконання справили враження на всіх. Також здивувала чисельність учасників, у всіх було 30-40 осіб, наш хор був найменшим за складом виконавців — всього 22 людини.

Це перша поїздка хору на конкурс за межі України. Але вже є запрошення на наступний рік в Італію і Чехію. Такі хорові конкурси дуже популярні в Європі і знаходять численних слухачів.