image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

На чолі нових громад — досвідчені лідери

В Мелітопольському районі наприкінці 2019 року створені дві нові об’єднані територіальні громади — Семенівська та Новенська, обрані сільські голови та депутати сільрад. Після об’єднання в нову Семенівську сільську раду війшли населені пункти колишніх Семенівської, Новомиколаївської, Новгородківської та Поляновської сільських рад. Семенівським сільским головою обрано колишнього керівника Семенівської сільської ради Андрія Єрмоленка. У Новенську об’єднану територіальну громаду увійшли Новенська і Фруктівська сільські ради. Очільником ОТГ обрано Валентина Бутенка. Як відбувалися вибори і що першочергово планують робити нові керманичі територій, обрані голови ОТГ розповіли кореспонденту «НД».

В основу діяльності візьмуть досвід кращих

Першим відповів на питання Андрій Єрмоленко.

— Андрію Віталіойвичу, чому ви прийняли рішення балотуватися, адже спочатку говорили про те, що свою кандидатуру виставляти не будете?

— Ситуація така, що на той момент, коли йшло рішення по об’єднанню, я подав документи на проходження служби в армії, були зібрані всі необхідні документи, пройдена медкомісія, підписаний з мого боку контракт, який пішов до Міністерства оборони.

Але мені було без пояснень відмовлено. Основною причиною висунення кандидатури також було і те, що створюється три старостинських округи, інтереси яких будуть представляти старости Новогородківського, Полянівського і Новомиколаївського округів, а за законом округ Семенівської раді не створюється і староста не висувається. Тобто, якщо я не йду на вибори і ніхто не виграє від Семенівського округу, то в найбільшій за чисельністю населення громаді (4,5 тисячі населення з 9 тисяч населення ОТГ) не було б старости, що представляв їх інтереси.

— Якими були вибори?

— Вибори по моральної завантаженості були менш брудні і набагато легші, ніж вибори в Мирненську ОТГ. Хочу сказати велике спасибі, що і засоби масової інформації висвітлювали передвиборчу гонку без перекосів, з однаковим збалансованим матеріалом. І самі кандидати дуже коректно проводили свої виборчі компанії. Були лише з боку деяких кандидатів у депутати спроби будувати свою компанію не на деталях своєї програми, а в тому, що шукали негатив — в особистому моєму житті або промахи в роботі. Свою ж програму будував на тому, що показував, що було і що зроблено. І показувати було що і порівняти з чим — також. Люди приймали рішення, порівнюючи. Я не хочу щось не те говорити про своїх колег, ми всі працювали в різних умовах, в тому числі і фінансових. Кожен з них намагався в міру можливостей утримувати свою територію в порядку. Тут потрібно ще враховувати і наповнюваність бюджету, і територіальну віддаленість ради і самих сіл.

— Як вам склад обраних депутатів, чи відчули прихильність до вас мешканців інших рад?

— Кандидатів в депутати на деяких виборчих дільницях було і 4, і 5, і 6 на місце. Це дуже багато, раніше на деяких вмовляли людей. Багато йшли щиро, щоб поліпшити життя на селі, були і такі, щоб лобіювати свої інтереси, щоб впливати на податкову політику громади. Не всіх особисто добре знаю, як будуть працювати, говорити ще рано, але впевнений, що в сформованих депутатських комісіях буде проводитися плідна робота.

Люди хочуть жити краще, а мій обов’язок — разом зі старостами та депутатами втілити їх бажання в життя. Роботи попереду багато.

— Чи планується в Семенівський об’єднаній територіальній громаді закриття ФАПів, шкіл, садків, поштових відділень?

— Нічого скорочувати не будемо. Всі ФАПи збережемо. Нічого закривати не будемо, в тому числі і поштові відділення. Якщо пошти в будівлях, які на балансі ОТГ, будемо їх ремонтувати, домовлятися з поштою про роботу цих відділень. ФАПи та пошти у віддалених селах — це якість обслуговування населення і робочі місця для людей. Фінансування ФАПу буде не дорожче, ніж ганяти по наших дорогах транспорт і палити бензин, щоб комусь виміряти тиск або зробити укол. По школах, на нараді будуть вислухані пропозиції всіх директорів шкіл. І будемо вирішувати. Адже в медицині та освіті треба в першу чергу враховувати думку фахівців, тільки вислухавши конструктивні пропозиції, можна прийняти вірне рішення. Я чекаю не емоційного висловлювання, а конкретики. З плеча рубати не будемо. Планую, що директора шкіл відвідають одну з найуспішніших громад у Польщі, за прикладом якої ми працювали в Семенівській сільській раді. Хочу щоб вони побачили результат реформ і розуміли, до чого ми прагнемо. Проїдемося по громадах, які об’єдналися поблизу, і вивчимо їх досвід. Вважаю, треба вчитися на чужому успішному досвіді, ніж йти методом проб та помилок.

— Як будете вирішувати кадрові питання, які пріоритети в проблемних питаннях громади?

— Зараз в першу чергу будемо працювати над формуванням штату. Необхідні ті люди, які будуть працювати над цією територією, піднімати цю територію і обслуговувати населення. Треба добирати кадри з надання послуг населенню. Такі, як центри надання адміністративних послуг, так і центральний апарат. І визначати в кожному, чи допоможе їх праця. У мене вже в центральному апараті є професійний кістяк, в старостинських округах кадри добиратимуть старости. Я не буду втручатися в це, тому що на місцях старости краще знають людей, і вони ж відповідають за якісну, професійну роботу підлеглих. Але, якщо будуть скарги на непрофесійне ставлення до своїх обов’язків і низька якість в роботі, будемо з такими людьми прощатися. В першу чергу необхідно поліпшити інфраструктуру громади. Це ми будемо обговорювати зі старостами і депутатами. Проблем багато, це і водопостачання, і соціальна сфера, і будинки в аварійному стані, і утеплення дитсадків тощо. Але вибирати будемо дві найскладніші проблеми в кожному окрузі, і з них почнемо.

Всім селам приділятимуть однакову увагу

Якими були вибори, і що вже зроблено, також розповів керівник Новенської ОТГ Валентин Бутенко.

— Валентин Вікторович, вибори показали рівень довіри населення двох сільських рад, але ще що крім цього, як ви вважаєте?

— Я пропрацював в Новенській сільській раді 9 років (2 скликання), за цей час багато чого зроблено, але не все, що планував. Капітально відремонтувати Данило-Іванівський будинок культури ще досі залишається моєю мрією. Коли розмірковував йти на вибори чи ні, домашні і громада підтримали, до того ж в мене є досвід, знання, тому вирішив: треба виконувати все, що раніш планував, не залишати все на півдорозі. Труднощів не боюся, тому що підтримують люди. І те, що вони мене обрали, це надихає. Це дуже відповідально.

— На що будете першочергово приділяти увагу?

— Роботи збільшилось вдвічі! Першочергове все, але вирішувати будемо поступово. складемо перелік найбільш важливого, бо багато питань і в медицині, і в культурі. Дуже важливо вирішити проблему районного масштабу водоочисних споруд у Фруктовому, мереж водозабезпечення сіл об’єднаної територіальної громади, ремонту доріг та освітлення вулиць, з маршрутами пассажироперевізників тощо. До речі, деякі роботи з поліпшення інфраструктури сіл вже ведуться, бо вважаю, що немає необхідності чекати виборів. Треба просто працювати. Увагу будемо приділяти однаково всім селам. Всюди мешкають наші люди, всім треба покращити життя і інфраструктуру сіл. Тоді і молодь наша не буде шукати щастя за кордонами.

— Як будете вирішувати кадрові питання, багато буде змін?

— І я, і Любов Снігір не перший рік працюємо, знаємо тих, хто поряд з нами. Наприклад, в колишній Новенській сільський раді працюють кваліфіковані кадри, які все вирішують дружно та фахово. До них питань взагалі не має. А з тими, хто у Фруктівському старостинському окрузі, будемо знайомитися та разом працювати. Для мене головне — знання, компетентність та відповідальність. Можливо, є питання до виробничого кооперативу «Фруктове», але потрібно спочатку вивчити проблеми підприємства, бо у них складна ділянка, яку необхідно довести до ладу.

— Що скажете про депутатський склад? Спрацюєтесь?

— А як же! Їх люди обрали, довірили якість життя в своїх населених пунктах, тому працювати будемо разом і багато. Хоча на ці вибори було дуже багато бажаючих. Серед них були і ті, хто не мешкає на території громади і не знає взагалі проблем населення. Раніш умовляв взяти на себе цю або іншу ділянку, а зараз було по 2-4 кандидати! Питав деяких: «Навіщо? З якою метою? Що хочете зробити для громади?». А відповідь отримав, яка мене шокувала: «З цікавості!» . Слава богу, люди на виборах були активні, уважно обирали, вивчали передвиборчі програми. Тому вважаю, що разом з ними зробимо багато хороших та добрих справ для громади. Слід відзначити, чим більш працюєш, тим більш проблемних питань виникає. Але все вирішується. В свій час, коли я прийшов у Новенську сільську раду, в ній окрім боргів нічого не було. А зараз скільки зроблено! І ще скільки заплановано зробити! Зараз вже проведено першу сесію, почато перший етап, який починається зі створення депутатських комісій тощо.