image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

На заклади освіти чекає оновлення

В попередньому номері «Нового дня» ми вже розповідали про ремонт мелітопольської школи № 8 та проблеми, які виникли з цього приводу в батьків та школярів. Заступник міського голови Світлана Бойко на брифінгу розповіла журналістам про те, як міська влада вирішує це питання та про ремонти, на які ще чекають учбові заклади міста.

— Враховуючи, що капітальний ремонт будівель передбачає великий обсяг робіт, прийнято рішення, що навчальний процес для учнів загальноосвітньої школи № 8, № 15 та дошкільного закладу № 8 необхідно організувати на базі інших закладів, підкреслила Світлана Бойко. — Це досить складне завдання, враховуючи, що вільних та додатково оснащених будівель навчальних закладів у місті немає.

Ремонт ЗОШ № 8

Педагоги цього навчального закладу зараз проводять навчання з учнями у приміщенні ЗОШ № 1 та початкової школи № 17. Педагоги разом з батьками обговорювали та прийняли рішення щодо транспортування дітей. Перевезення учнів забезпечують 3 міські пасажирські перевізники: ТОВ «Віктор-транс», ТОВ «АТП-Аса» та ПП «Транзіт». Щоденно проводиться моніторинг потреб у транспортних засобах. Використовується від 8 до 10 машин. За місцем призначення перевозяться учні 1-11 класів. У зворотньому напрямку — учні 1-4 класів. Класні керівники провели інструктажі безпечного руху до школи та у зворотньому напрямку. Перевезення дітей здійснюється у супроводі поліції та проводиться незалежно від графіку перевезень за маршрутами.

— На жаль, ще є деякі незручності, але ми розуміємо, що для нас це певний виклик, оскільки це перший раз в місті проходить такий капітальний ремонт закладу, який знаходиться на певній відстані від центру міста, — відзначила Світлана Бойко.

Батьки дітей, які мають право на пільговий проїзд скаржились, що перевізники ігнорують це право, і діти вимушені сплачувати по повній ціні (4 грн.), в той час, як водії беруть до салону дітей більше кількості посадочних місць. Але, як виявилося, в статутах навчальних закладів послуга перевезення дітей не передбачена. Перевезення здійснюються на договірних умовах, а пільги діють в автобусах, що їздять за маршрутом.

Перевезення протягом 2 тижнів здійснюватиметься у тестовому режимі, і, можливо, ще щось буде змінюватись.

Мешканці багатоповерхівок, що розташовані поблизу школи № 1, скаржились щодо зупинки маршруток в їх дворах, то їм все ж таки потрібно буде потерпіти до закінчення ремонту, оскільки іншого варіанту для зупинки транспорту наразі немає.

Ремонт дитячого садочка № 8

Дошкільний заклад №8 розташований в авіамістечку, і ремонт його заплановано почати у лютому-березні цього року. Зараз у закладі працює 10 груп, садочок відвідує 224 дитини. Будівлі вже 30 років, і ремонт їй, звісно, потрібен. Планується провести утеплення будинку, ремонт системи водо- та теплопостачання, ремонт приміщень, благоустрій території, ремонт дитячих майданчиків, огорожі, зелених насаджень. В садочку вже проведені батьківські збори. Запропоновано 3 варіанти, які можливо в цьому випадку розглянути. По-перше, на базі початкової школи № 2, яка також розташована в авіамістечку, будуть відкриті дві групи короткотривалого перебування (з 8 до 12 години, без харчування). Це вимушена міра. Якщо в батьків є змога залишити дітей після обіду вдома, то цей варіант їм підійде. Крім того, у д/з № 41, який знаходиться на мікрорайоні, будуть переведені 3 старші групи разом з вихователями. Також батькам надана інформація щодо вільних місць в дитячих закладах №78, 99, 9, 21, 40 (мікрорайон). Є можливість обрати садочки в інших районах міста, де їм буде зручніше. Всі діти будуть влаштовані в дошкільні заклади.

Педагогічний колектив садочка — а це 58 осіб — буде працевлаштований. Частина, разом з дітьми, перейде до д/с № 41, хтось піде у тарифну відпустку, інші — на вакантні місця в інші навчальні заклади. Проблем з працевлаштуванням не буде.

В д/с № 8 розташований позашкільний навчальний заклад — клуб «Антей». В ньому займаються 70 дітей і працюють 4 педагоги. Гуртки працюватимуть за розкладом в початковій школі № 2 після занять та в Будинку офіцерів.

Ремонт ЗОШ № 15

Школа була побудована у 1974 році. В ній займаються 963 учня в 35 класах. Тут є 63 педагоги та 20 осіб технічного персоналу. Фахівці управління освіти розробляють план розміщення учнів у навчальних закладах міста. Роботи з капітального ремонту почнуться в травні цього року. Тому протягом лютого будуть опрацьовані всі питання та інформація буде доведена до батьків і учнів закладу. Крім того, в ЗОШ № 15 розташований пункт незалежного тестування, який в цьому році буде перенесений до СШ № 23, яка має всі умови для незалежного оцінювання. Дитячий оздоровчий табір, який в червні працював на базі ЗОШ № 15, в цьому році буде працювати за звичайним графіком в ЗОШ № 14.

— На жаль ці незручності мають місце, але ми розуміємо, що таких глобальних капітальних ремонтів в місті давно вже не було і цей темп потрібно підтримувати, щоб наші діти навчалися у сучасному доброму освітньому середовищі, — підсумувала Світлана Бойко.