image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Екологічної бесіди

«Молочний лиман у міжнародному кадастрі водно болотних угідь»

 «До всесвітнього дня водно – болотних угідь»

У Мелітопольському міському краєзнавчому музею у п’ятницю 31 січня 2020 року о 13.00 відбудеться захід, присвячений всесвітньому дню водно-болотних угідь.

Ця подія покликана привернути увагу громадськості і урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримання стійкого розвитку нашої планети. Конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення в першу чергу в якості середовища проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 р. в місті Рамсарі (Іран), і з тих часів носить назву Рамсарської конвенції. День її підписання в 1997 р. був об’явлений Всесвітнім днем водно-болотних угідь. Головною ціллю конвенції є збереження і раціональне використання водно-болотних угідь як засіб досягнення стійкого розвитку в усьому світі.

Однією з головних умов приєднання до Рамсарської конвенції є створення хоча б одного Рамсарського угіддя на своїй території. Вибір території здійснюється за складною системою критеріїв. Угіддя, проголошені державою Рамсарськими, вносяться секретаріатом Конвенції в перелік водно-болотних угідь міжнародного значення. Інформація про стан цих об’єктів тримається в базі даних Міжнародного бюро по збереженню водно-болотних угідь і постійно обновлюється.

До теперішнього часу до Рамсарської конвенції приєдналося 144 держави, а загальна кількість Рамсарських угідь перевищила 1400 с загальною площею 122 млн. га.

У 1995 році Молочний лиман був включений до переліку водно-болотних угідь міжнародного значення, що підпадають під дію Рамсарської конвенції. Лиман з’єднаний з Азовським морем штучною протокою. Відділений від моря піщано-черепашковим пересипом. Грязі лиману мають лікувальні властивості. Молочний лиман є місцем поселення багатьох видів водоплавних птахів, місцем нересту та нагулу цінних видів морських риб (перш за все, вселеного в Чорне та Азовське моря піленгаса), місцем зростання та проживання 14 рідкісних видів рослин та тварин, занесених до Червоної книги України.

Для участі у заході запрошені учні 7-го класу гімназії «Орієнтир» с. Вознесенка. Захід підготувала науковий співробітник МКМ Мельничук О.А. Присутні ознайомляться з тематично презентацією і відеофільмами про Молочний лиман.