image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

В творах славив рідний край

У міському краєзнавчому музеї в лютому продовжує роботу виставка, присвячена 110-й річниці з дня народження Павла Ловецького (на фото) — письменника, краєзнавця, мандрівника. На її відкриття прийшли члени Спілки краєзнавців Мелітопольщини. На стендах представлені особисті речі і фотографії видатної людини. Присутні ознайомилися з цікавими фактами його біографії.

Павло Ловецький народився 1 лютого 1910 року в селі Куцеволівка Онуфріївського району Кіровоградської області. Змалечку дід Яким навчав його грамоті. Коли настав час іти до школи, виявилось, що Павло за розвитком випередив багатьох своїх однолітків, тому він у 8 років був зарахований одразу до третього класу Куцеволівської школи. У 1926 році Павло Ловецький круглим відмінником закінчує середню школу. У 1927 вступив до Київського, а потім перевівся до Новочеркаського ветеринарного інституту. У лютому 1931 року Ловецький з відзнакою закінчив інститут за фахом ветеринарний лікар. Одночасно він отримав другу спеціальність на вечірньому відділенні музичного училища. Тут він одержав диплом співака-виконавця. Але потяг до нових знань у нього був завжди, так у 1940 році Павло заочно закінчив біологічний факультет Ростовського університету.

У Мелітополь Павло Ловецький переїхав весною 1955 року і працював начальником ветеринарної санітарної дільниці ст. Мелітополь. Переїхавши до Таврії, Ловецький почав досконально вивчати природу, кліматичну відмінність цієї місцевості. Тож не випадково, що він з 1957 по 1973 роки був членом президії вченої ради місцевого відділення географічного товариства. Літературні здібності проявились у Павла Ловецького ще в студентські роки, але професійним письменником він відчув себе, відновивши роботу Мелітопольського літературного об’єднання «Таврія», яким керував з 1955 по 1971 роки. У 1966 році Павло Ловецький першим з числа мелітопольських літераторів став членом Спілки письменників України. З 1962 по 1975 роки були надруковані 9 його книжок, в основу яких лягли змалювання яскравих людських образів, ліричного пейзажу незайманої природи, численних прикладів дружби людини з представниками тваринного світу.

Пішов з життя письменник 29 жовтня 1975 року. Рішенням Мелітопольського міського виконавчого комітету від 1989 року вулицю Жданова перейменували на вулицю Павла Ловецького, також місцеве літературне об’єднання носить його ім’я. У лютому1990 р. члени ЛІТО отримали перші посвідчення з новою назвою. Так вдячні мелітопольці вшанували пам’ять свого земляка. До речі, посвідчення показове тим, що в ньому вказано місце дії літературного об’єднання — редакція газети «Новий день».

Нинішня виставка буде діяти ще певний час. Тож усі бажаючі можуть долучитися до культурної спадщини нашого краю.

 Олена Гончаренко, поетеса, член Спілки краєзнавців Мелітопольщини