image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Питання про продані пасовища розгляне Офіс президента

12:47 25.02.2020

Скандальна історія з пасовищами в декількох населених пунктах Мелітопольського району вийшла на найвищий в країні рівень обговорення. У зв’язку з напруженою ситуацією в низці сільських громад районна рада прийняла відповідне звернення і направила його до Офісу президента, Генеральному прокурору України, народним депутатам України Сергію Міньку та Володимиру Крейденку.

Звернення, що підготувала депутатська група «Аграрії Мелітопольщини», 13 лютого на сесії Мелітопольської районної ради оприлюднив Олександр Кудикін. В цьому документі депутати вимагають звернути увагу на ситуацію, яка склалася в населених пунктах Астраханської, Світлодолинської, Промінівської, Семенівської сільських рад стосовно незаконної передачі в оренду громадських пасовищ Головним управлінням Держгеокадастру в Запорізь­кій області.

В зверненні наводяться факти незаконних дій з боку Держгеокадастру, коли без погодження з сільськими радами земельні ділянки виставлялись на аукціон та продавались приватним підприємствам. Ці ділянки сільські ради планували використати або вже використовували. Вони не були вільні, та навпаки важливі для життєзабезпечення села з метою розвитку тваринництва та впорядкування системи використання формових угідь.

Наприклад, в чотирьох селах Астраханської сільської ради мешкає 1600 чоловік. Там немає промислових підприємств. Люди живуть за рахунок городництва та тваринництва, на утриманні населення знаходиться біля 700 голів корів.

На зборах селян було прийнято рішення направити клопотання про створення громадських пасовищ, яке Держ-геокадастр необгрунтовно та безпідставно відхилив. При цьому сільській раді повідомили, що вони були включені в перелік ділянок, право оренди на які буде продано на конкурентних засадах шляхом проведення земельних торгів. Земельні ділянки без згоди з сільською радою були виставлені на аукціон та продані.

Депутати вже зверталися раніше із зверненям щодо дій Держгеокадастру, а на минулому тижні голова районної ради Олександр Мордик акцентував увагу голови обласної адміністрації Віталія Турінка на цій проблемі, але ситуація лишається не вирішеною та дуже болючою для сільських мешканців.