image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Особливості навчального процесу в умовах карантину

На сайті Мелітопольської міськради було опубліковано об’яву про введення в навчальних закладах міста карантину до 3 квітня. Звісно, мелітопольці дуже стурбовані і мають багато питань з цього приводу. Найважливіші ми передали очильниці управління освіти Мелітополя Ірині Щербак.

— Відставання в навчальному процесі після лютневого карантину вже є. Що буде в майбутньому після цих 3 тижнів? Як діти будуть наздоганяти програму? Чи будуть зміщуватися терміни по тестах?

— По тестах приймає рішення не Мелітопольське управління освіти. Навіть пробні тестування призначають Дніпропетровський або Український центри оцінювання якості освіти. Наше місто підпорядкованое Дніпропетровському цент-ру. Я думаю, що ми будемо спілкуватися з керівництвом, будуть роз’яснення міністерства. На сьогодні в листі міністерства мова йдеть про впровадження дистанційної форми навчання, зменшення заходів, які ми проводимо. Ми будемо збиратися з керівниками закладів освіти і вирішувати, як ми можемо дистанційно навчати учнів, які форми роботи з учнями ми оберемо. І це буде доведено до всіх.

— Коли це стане відомо? Вся країна буде надолужувати 3 тижні, а ми — вдвічі більше. Звісно, відставання буде. Як це буде компенсуватися?

— На сьогодні є інтенсифікація навчального процесу. Всі керівники передбачають це, обмірковують заходи. Є варіанти дистанційного, індивідуального навчання, консультації, факультативи. Коли ми вийдемо з карантину — змінимо графік проведення індивідуальних консультацій. Будемо надавати їх в 11 класах, робити унаголос в основному на предмети, за якими учні будуть здавати зовнішнє незалежне тестування.

— Вчителів відправлять у відпустку чи вони будуть ходити на роботу в ці три тижні?

— В зв’язку з рекомендаціями щодо дистанційної форми роботи, ті, хто зможе надавати дистанційне навчання учням, будуть це робити. В листі міністерства немає нічого про те, що ми їх повинні кудись відправити, але за бажанням вони можуть взяти відпустку. Тобто це може бути особисте бажання. Тим більше, що в нас є три тижні. Це може бути за власний кошт чи планова відпустка, як вони забажають.