image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Вікторина пам`яті для студентів-географів

Нещодавно на природничо-географічному факультеті МДПУ ім. Б.Хмельницького відбулася краєзнавча вікторина «Край мій рідний — Мелітопольщина». Цей захід присвячений пам’яті випускника факультету Олександра Харченка і проводиться тут уже втретє.

Перш ніж почалася власне вікторина, був продемонстрований слайд-фільм, з якого присутні дізналися багато цікавого про життя та діяльність Олександра Григоровича. О.Г. Харченко (1955-2015 рр.) — вчитель, колекціонер, краєзнавець, засновник і діяч громадської організації «Спілка крає-знавців Мелітопольщини». За його ініціативи і активної участі були надруковані фотоальбоми «Мелітополь ХХ століття» (2006 р.) і «Северная Таврия на почтовых открытках ХХ века» (2010 р.). Приватний підприємець і меценат. Нагороджений медаллю «За вклад в развитие города Мелитополя». Трагічно загинув 2 січня 2015 року.

Вікторина була організована Спілкою краєзнавців Мелітопольщини та природничо-географічним факультетом МДПУ за сприяння сина Олександра Григоровича — Валерія Харченка. В першому, відбірковому турі широкій аудиторії студентів було запропоновано дати швидку відповідь на 15 запитань, і за результатами восьмеро найбільш кмітливих та обізнаних учасників вийшли в другий тур змагання. Тут на них чекало дещо складніше завдання: в 10-ти краєзнавчих рубриках — 45 слайдів з кількома запитаннями кожен. Та складність не була самоціллю. Головне в добірці питань, над формуванням якої ретельно попрацював колишній випускник і викладач університету, кандидат педагогічних наук, старійшина Спілки краєзнавців Мелітопольщини Олександр Алексєєв, була змістовність і цікавість, всебічне розкриття ідентичності населення, природи та пам’яток нашого краю.

Найкраще впоралися з завданням першокурсник Андрій Ємцев (І місце) і студенти третього курсу Дар’я Жук (ІІ м.) та Ілля Младьонов (ІІІ м.). Переможці нагороджені дипломами та цінними призами. Всі учасники одержали грамоти за активність і як заохочувальний приз — «Мелітопольський краєзнавчий журнал».

Наш край багатий на цікавинки, таємниці та загадки, тож, сподіваємось, студентська молодь і надалі братиме активну участь у краєзнавчих заходах.