image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Ніколи не бери вогонь в помічники!

Порушникам пожежної безпеки загрожують збільшені у 18 разів штрафи

Штрафи від 91,8 тис. грн. до 153 тис. грн. тепер загрожуватимуть за знищення або пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення. Відповідний закон 13 квітня прийняла Верховна Рада України. Невдовзі документ підпише президент України, і він вступить в дію.

Що передбачається цим законом? Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 500 до 4 590 грн. і на посадових осіб — від 4 590 до 15 300 грн. Якщо ж це призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, — штраф від 4 500 до 15 300 грн. для громадян та від 10 710 до 18 360 грн. для посадових осіб.

Випалювання стерні, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади — буде тепер каратися штрафом від 3 060 до 6 120 грн. для громадян та від 15 300 до 21 420 грн. для посадових осіб. Якщо ті ж дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду — штраф буде становити від 6 120 до 12 240 грн.

Такі жорсткі заходи спричинені збільшенням кількості пожеж в екосистемах. Так, за даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, з початку 2020 року пожежі знищили майже 18 тис. га екосистем. Зокрема, з 4 квітня в Чорнобильській зоні відчуження не могли загасити пожежу, що виникла, за даними поліції, в результаті навмисного підпалу трави.

В Запорізькій області за 12 квітня вогнеборці ліквідували 10 загорянь на відкритих територіях. Вогнем заподіяно шкоди навколишньому природному середовищу на загальній площі 1,06 га. За минулий тиждень кількість пожеж в екосистемах сягнула 110. На ліквідацію лише цих займань рятувальники витрачають сили і засоби, які можуть бути потрібні для ліквідації пожежі і коштувати комусь життя чи даху над головою. Не кажучи вже про те, що пожежі в екосистемах знищують рослинність та тварин на великій території.

Рятувальники Головного управління ДСНС України у Запорізькій області закликають громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів і на відкритих територіях. Треба пам’ятати, що масштабні загоряння можуть мати негативні наслідки як для навколишнього середовища, так і для людей. Нагадуємо, що спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків без дозволу відповідних органів заборонено законодавством України.