image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Режим пом’якшили, карантин продовжили

4 травня Кабмін продовжив раніше запроваджений до 12 травня карантин до 22 травня.

Але обговорювалося введення пом’якшень в діючий режим обмежень прав громадян.

Спочатку міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів про результати перевірок дотримання карантинних заходів.

— За останній час поліція склала 10 303 протоколи про порушення карантинних норм. За останні 3 дні ми перевірили 162 будівельних супермаркети, зокрема «Епіцентр», «Нова лінія» та інші об’єкти. Зараз маємо протоколи щодо порушень, зокрема 94 протоколи щодо супермаркетів, 29 протоколів по мережі «Епіцентр», 140 протоколів щодо порушень на об’єктах громадського харчування, — повідомив Аваков.

Серед перерахованих порушників є й київські ресторани, довкола яких останніми днями точиться обговорення в соціальних мережах. Щодо Запорізької області, то, за словами міністра, в нашому регіоні є 12 порушників, за діями яких було складено протоколи.

— ВООЗ продовжила дію глобального режиму надзвичайної ситуації. Тому для нас так само пом’якшення карантину не означає його повне зняття. Карантин буде подовжений до 22 травня, — сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Проте вже з наступного дня розпочалось введення пом’якшень. З 5 травня знов проводяться планові операції (за умови госпіталізації лише після тесту ПЛР). Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зауважив також, що, зважаючи на соціальну напругу, пом’якшення потрібні, але треба чітко визначити механізм карантинних обмежень і соціальних норм в тих закладах, які будуть відкриватися. Крім того, він запропонував режим адаптивного карантину в країні, коли пом’якшення будуть вводитися по-різному в різних регіонах в залежності від рівня захворюваності. Також міністр вважає, що треба слідкувати за ситуацією в країні і при фіксації негативних тенденцій одразу звужувати пом’якшення.

Після обговорення Кабмін проголосував за послаблення карантинних обмежень. Таким чином, з 11 травня будуть

відкриті: парки, сквери, зони відпочинку;

відновлено роботу: перукарень, манікюрних, салонів краси;

літніх майданчиків кафе і ресторанів, закладів громадського харчування на виніс;

оптової та роздрібної торгівлі непродовольчими товарами (крім роботи ТРЦ), музеїв.

Буде дозволено також тренування з командних видів спорту на закритих базах.

Також відновлять роботу стоматологи, аудитори, адвокати, нотаріуси, сервіси побутової техніки.

Виконуюча обов’язки міністра культури Світлана Фоменко вважає, що зарано відкривати бібліотеки, тому поки що пом’якшення стосуватиметься лише музеїв.

Мер Києва Віталій Кличко, який був присутній на засіданні, вважає, що всі заходи треба вводити диференційовано, оскільки ситуація в різних регіонах дуже відрізняється. Також по-різному вони позначаться на житті мегаполісів та маленьких містечок. Тому велика відповідальність покладена в цьому на місцеву владу.

Тож ми сподіваємось, що мелітопольська місцева влада врахує ці відмінності і те, що в місті за 2 тижні виявлено лише один випадок захворювання на коронавірус.

А поки що лишайтеся вдома і не хворійте!