image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Сільські амбулаторії отримали нові автівки

14 травня відбулось урочисте вручення службового автотранспорту 6 амбулаторіям загальної практики сімейної медицини Мелітопольського району. Ключі від 5 нових Renault Duster та 1 Renault Lodgy голова Запорізької обласної державної адміністрації Віталій Туринок передав до Новенської, Новобогданівської, Вознесенської, Костянтинівської, Терпіннівської та Фруктовської амбулаторій. Для цього очільник області, як і обіцяв, приїхав до Мелітополя. Він привітав сільських голів та лікарів медзакладів з новим і таким довгоочікуваним автотранспортом.

Костянтинівський сільський голова Тетяна Горбань вважає, що для їх села це дуже важливе придбання, оскільки село велике, вулиць в ньому багато, і лікарям ходити пішки до хворих дуже важко. В Костянтинівській амбулаторії є машина, але вона вже дуже стара, і лікарі, яких в амбулаторії шестеро, давно чекали на новий транспорт. Звісно, керівництво районного Центру первинної медико-санітарної допомоги вирішить, чи залишити обидві машини, чи тільки одну, але ситуація вже покращиться.

— У нас в амбулаторії два лікарі, — розповів Новобогданівський сільський голова Дмитро Хлистун. — Одному ми раніше купили «Таврію». Нехай вона і не нова, але економічна. Другий лікар у нас раніше їздив на «Газелі». Можете собі уявити, одного бензину витрачалось близько 16-18 л на 100 км. У той час, коли ми зараз економимо кожну копійку, утримувати таку машину дуже важко. І, звичайно, роки — ми купували її ще 15 років тому. Можна було б на ній ще поїздити, але немає сенсу її утримувати. Ця нова машина Renault Lodgy витрачає всього 4-5 л дизелю на 100 км — дуже економічна. Тепер у нас 2 лікарі і 2 машини, які одне від одного не залежать — можуть їздити на виклики. Ми спеціально взяли іншу модель, в якій можна розікласти сидіння, і хворого перевозити на носилках в Мелітополь або Запоріжжя. В нас у громаді 5-6 сіл, відстань між ними чимала — по 20 км. І лікарям у роботі транспорт дуже потрібний.

— Ми нові автомобілі ще не випробували, їх потрібно переоформити. Але це дуже необхідний транспорт, — ділиться Новенський сільський голова Валентин Бутенко. — У нас зараз старенька «четвірка», вона вже розвалюється. А ці машини такі красиві, комфортні, нові. У нас на території дві амбулаторії — у Новому і у Фруктовому недавно відкрилася. І обидві отримали зараз транспорт.

— Взагалі, якщо можна було б, не одну машину, а парочку, то ми б взяли такі хороші машини! — жартує Вознесенський сільський голова Ольга Гарабаджіу. — Це все для народу, для людей. Лікарню у нас відремонтували, тепер подарували машину. В нашій амбулаторії три лікарі, тому, звичайно, дві машини нам би не завадили. Але спасибі і за одну!

Безумовно, такі придбання дуже сподобались мешканцям сіл. А сімейні лікарі отримали довгоочікувані подарунки до професійного свята, Всесвітнього дня сімейного лікаря, що припадає на 19 травня. Ми вітаємо всіх і бажаємо менше давати роботи лікарям та цінувати їх нелегку працю!