image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Зробити аналіз на визначення імунітету до COVID-19 можна в місті

В Мелітополі в лабораторії Центру лікувально-діагностичної та лабораторної медичної допомоги міської ради розпочинається проведення дослідження на виявлення імуноглобулінів G до вірусу SARS-CoV-2 методом імуноферментного аналізу (ІФА).

Для ІФА-дослідження потрібна кров пацієнта, точніше, сироватка крові. ІФА-тести призначені лише для професійного використання. Тобто його неможливо буде купити в аптеці, крапнути краплю крові і почекати результату. Він призначений лише для лабораторного професійного використання.

ІФА-тести виявляють ІgG, антитіла в крові людини, яка вже перехворіла або зустрілася з вірусом, і у неї утворилися антитіла та є імунітет до цього захворювання. Це дослідження дозволить відповісти на питання «чи зустрічався організм цієї людини з коронавірусом взагалі?».

Імуноферментний тест може показати, чи перехворіла вже людина на COVID-19 навіть, якщо це було кілька місяців тому.

На сьогоднішній час для підтвердження діагнозу коронавірусної інфекції SARS-CoV-2 використовується метод виявлення вірусної РНК полімеразною ланцюговою реакцією (ПЛР), для чого проводяться дослідження зразків з верхніх дихальних шляхів у пацієнтів.

Але існує багато випадків, коли у хворих були симптоми, характерні для інфекції SARS-CoV-2 та типові рентгенологічні зміни у легенях, але при тестуванні ПЛР вони виявлялися негативними.

Певна частина людей переносить коронавірусну інфекцію в легкій формі з симптомами незначної застуди або зовсім безсимптомно. Такі пацієнти зазвичай до лікарів не звертаються, проте можуть розповсюджувати інфекцію. Однак власне їхній організм уже виробляє антитіла та імунітет до коронавірусу. В гострій фазі, в результаті першої імунної відповіді, з’являється імуноглобулін М. Це трапляється приблизно на 5-7 день захворювання, проте в деяких випадках і пізніше — через 15-17 днів.

Після перенесеного захворювання визначаються імуноглобуліни G — антитіла імунної пам’яті. При більшості вірусних захворювань імунологічна пам’ять (ІgG) з’являється через 21 день після завершення клінічних симптомів. При коронавірусній інфекції це відбувається приблизно через 14-30 днів після перших симптомів, але скільки антитіла зберігаються в крові — поки невідомо. В різних джерелах вказані різні терміни життя IgG до коронавірусу, цифра коливається від 3 місяців до року.

Важливо:

Аналіз визначає, чи сформувався після хвороби імунітет на коронавірус. ІФА на антитіла не відповідає, чи хворі ви на момент обстеження, чи ні.

Цей аналіз не заміняє основний ПЛР аналіз, не є швидким експрес-тестом, а є окремим обстеженням вже після можливо перенесеного захворювання.

В момент розпалу хвороби антитіл в організмі ще немає, тому аналіз буде хибнонегативним. Ви витратите свій час та гроші марно, та піддісте небезпеці оточуючих.

Для кого показано це дослідження?

Аналіз на антитіла IgG до коронавірусу необхідний для пацієнтів, які вже, можливо, перехворіли та не мали жодних клінічних проявів.

Для піацієнтів, які вже перехворіли та мали підтверджений діагноз коронавірусної інфекції.

Коли краще здавати?

Кров для проведення дослідження рекомендовано здавати натщесерце або через 2-4 години після їди, не раніше 14 дня від моменту клінічного видужання (найбільш рекомендованим є період з 21 по 30 день після одужання).

Здати кров на аналіз можна в пунктах забору Центру лікувально-діагностичної та лабораторної медичної допомоги з 7 до 10 години в робочі дні за адресами:

— вул. Івана Алексєєва, 7 («Зелена поліклініка») — 3 поверх, каб.328;

— пр. Богдана Хмельницького, 46 (Лікарня №1) — 1 поверх праворуч (терапевтичне відділення);

— вул. Брів-ла-Гайард, 6 — 5 під’їзд, кабінет 53;

Більш детальну інформацію можна отримати за телефонами: 43-04-33, 096-041-50-50.