image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Тубдиспансер готуються передати на баланс міста

Запорізька обласна рада вирішує питання можливої передачі Мелітопольського протитуберкульозного диспансеру у власність громади Мелітополя. 4 червня представники облради перевірили стан та діяльність комунальної установи.

У зв’язку із запровадженням медичної реформи отримувати кошти медичні заклади, а саме комунальні некомерційні підприємства, можуть тільки за договорами з Національною службою здоров’я. Лікарні ж, які не реорганізувались і не підписали договори з НСЗУ, не отримають фінансування із державного бюджету. Такі медзаклади мають утримуватися з інших джерел. У випадку тубдиспансеру це місцевий бюджет.

Директор диспансеру Людмила Новікова звітувала в ході перевірки про ситуацію, в якій сьогодні опинився медичний заклад:

— Ми скоротили штат керівних посад та медичного персоналу, довелося скоротити відділ бухгалтерії, у нас навіть немає чергового лікаря. А в установі знаходяться важкі пацієнти, які мають перебувати під цілодобовим наглядом. Сьогоднішнє недофінансування галузі не дозволяє нам надавати допомогу пацієнтам у повному обсязі. Коштів не вистачає навіть на продукти харчування, не кажучи вже про інші потреби.

На території диспансеру знаходяться дитяче і доросле відділення, робота яких організована таким чином, щоб вони ніяк не перетина-лися. Сьогодні заклад може прийняти 70 осіб. Зараз у стаціонарі знаходяться 64 пацієнти, з яких 14 — хворі на ВІЛ. 10 пацієнтів отримують паліативне лікування. Медичні працівники скаржаться на те, що декому з пацієнтів доводиться призначати по 5-7 препаратів одночасно, деякі з них — сильнодіючі. За реакцією хворих на ліки необхідно спостерігати, а це неможливо, якщо вони будуть лікуватися в амбулаторних умовах, як зараз передбачено.

За результатами перевірки всіх приміщень та території Мелітопольського протитуберкульозного диспансеру та за побажаннями і зауваженнями медиків і пацієнтів, спеці-алісти Запорізької обласної ради розроблять ряд рекомендацій. Проект рішень щодо тубдиспансеру буде подано до розгляду депутатам на наступну сесію Запорізької обласної ради.

НД — “Інформ”