image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Вирішується доля закритих медустанов

Другий етап державної медичної реформи виявився нездоланним випробуванням для деяких комунальних медзакладів. В цьому під час робочої поїздки до Мелітополя переконалися фахівці управління юридичного забезпечення діяльності облради, які відвідали Мелітопольський дитячий санаторій та Мелітопольський центр профілактики та боротьби зі СНІДом.

Мелітопольський дитячий санаторій, який ще в грудні 2019 р. приймав 120 дітей, з березня припинив своє функціонування. Будівля зараз знеструмлена, господарські приміщення та кабінети зачинені. Кризову ситуацію переживає й Мелітопольський центр профілактики та боротьби зі СНІДом. Згідно з реформою, тепер їх пацієнти мають отримувати допомогу не в спеціалізованій установі, а у сімейного лікаря.

— Усі заклади охорони здоров`я обласної ради є унікальними — у кожній установі працюють висококваліфіковані лікарі, які рятують життя та поліпшують здоров`я громадян. Та ми побачили, що не всі прийняті обласною радою застереження взяті до уваги, тож сьогодні зусилля обласної влади мають бути спрямовані на прийнят-тя дієвих і невідкладних рішень стосовно уже реформованих установ, — зазначив начальник управління юридичного забезпечення діяльності Запорізької обласної ради Єгор Мороз.

Посадовець підкреслив, що результатом перевірки медичних закладів стануть відповідні рекомендації від управління юридичного забезпечення діяльності ради, які будуть подані на розгляд наступної сесії обласного парламенту.