image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

На аварійний міст немає грошей

9:47 18.06.2020

Останніми роками Мелітополь помітно змінився. У місті реалізується безліч масштабних проектів як будівництва, так і реконструкції. За кількістю залучених коштів місто вийшло на одне з перших місць в країні. Але це не означає, що у нас немає проблем. Є в Мелітополі об’єкти, які вимагають до себе пильної уваги і швидкої реконструкції. І один з них — це міст на Новий Мелітополь.

Крім того, що міст має жахливий вигляд, навіть незважаючи на щорічні підфарбовування і висаджування в окрузі блакитних ялин, він просто небезпечний. У тротуарній частині постійно вивалюються шматки асфальту і падають вниз. Тож просто диво, що досі обійшлося без пригод. Мостом постійно їздять автомобілі, включаючи автофургони вагою в декілька тонн. Влітку це навантаження особливо зростає.

Якби міст не був єдиним шляхопроводом, котрий поєднує район з містом, його було б можливо закрити з огляду на аварійний стан. Але в цьому випадку цілий район міста, на території якого розміщені кілька підприємств, склади, школи і училище, а також мешкає кілька десятків тисяч населення, буде відрізаний від міста. Те ж саме, втім, відбудеться і у випадку обвалення конструкції.

Міській владі вже неодноразово задавали питання про те, що планується відносно реконструкції мосту, але відповідь поки одна: грошей немає.

Перший заступник Мелітопольського міського голови Ірина Рудакова у відповідь на запит «НД» повідомила:

«Вартість реалізації проекту «Капітальний ремонт автомо-більного мосту (шляхопроводу) по вул. Дзержинського в м. Мелітополі» (далі Проекту) станом на 01.08.2016 , згідно з позитивним висновком держекспертизи № 08-0063/3-16, становить 27992,8 тис. грн. Для актуалізації вартості реалізації Проекту (на сьогодні) необхідно здійснити коригування його кошторисної частини.

Враховуючи значну вартість реалізації Проекту, в бюджеті м. Мелітополя на 2020 рік не передбачено фінансування його капітального ремонту. Проводиться робота із залучення фінансового ресурсу міжнародних фінансових установ та державного бюджету, але, станом на 10.06.2020, відсутні реальні джерела фінансування зазначеного проекту на 2020 рік.»

Минулого року тодішній міський голова Сергій Мінько називав суму в 45 мільйонів і казав, що це питання стоїть на порядку денному. За цей час було проведено масштабну реконструкцію вул. Ломоносова, майже збудовано водноспортивний комплекс вартістю майже 80 мільйонів, відкрито «лікарню майбутнього» та багато ще чого, але на реконструкцію мосту, який потребував капремонту ще 20 років тому, за півтора року коштів так і не знайшлося. Може, міська влада чекає такого приводу для активізації зусиль в потрібному напрямку, який був у київського мера з Шулявським мостом?