image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

«Агенти доступності» цікавились Атманаєм та Степанівкою

Ми вже розповідали про новий проект, пов’язаний з туризмом та інклюзією від Мелітопольського товариства людей з інвалідністю. Проект «Інтерактивна інклюзивна туристична мапа Приазовського регіону» здійснюється разом з ПРООН в Україні. Минулого тижня «Агенти доступності»  побували у селі Атманай та в Степанівці-1.

Як завжди, з «агентами доступності» (7 членами товариства людей з інвалідністю) нові місця і об’єкти відвідували архітектор Аліса Сушкевич, інженер-будівельник Людмила Джерелейко та фотограф Ілона Щербина (Семенова).

7 липня “агенти” завітали до Атманаю. Кажуть, що назва селища перекладається як «кінські топі». В нього дуже цікава історія, про яку дізналися «агенти» під час візиту. І тут дуже гостинні мешканці — це відчуває кожний, хто приїжджає сюди.

В Атманаї небагато питної води. Скрізь – солона, і тільки на Каплиці у колодязі – солодка. Колись тут вирощували тонкорунних овець, троянди сорту «Амадей Філібер». Та зараз цього всього вже немає. Але тут, як і раніше, живуть доброзичливі, працьовиті, талановиті люди.

Зустріли «агентів доступності» староста Атманайського старостівського округу Кирилівської селищної ради Ігор Сажнєв та господиня Атманайської зеленої садиби Галина Карабут. Вони провели екскурсію селищем. Але насолодитися всіма пам’ятками та принадами Атманаю не дуже вийшло, бо неймовірна спека не давала вийти на вулицю. Але “агенти” сподіваються відвідати Атманай ще раз, коли погода буде більш комфортною для прогулянок, і намилуватися всією красою.

Фельдшерсько-акушерський пункт (ФАП) демонструвала гостям сімейний лікар загальної практики сімейної медицини Ірина Титова. Також “агенти” провели аудит у Каплиці та на пляжі.

У лимані, як дізналися “агенти”, присутні два види лікувальної грязі (чорна — для суглобів, блакитна – від псоріазу, для шкіри та волосся).

В Атманаї, а також в Степанівці-1 “агенти” провели моніторинг з доступності історичних, туристичних, громадських об’єктів для подальшого занесення їх до інтерактивної інклюзивної туристичної мапи Приазовського регіону. Зокрема, активістами проекту розробляється проектна рекомендація щодо ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд» для ФАП с. Атманай з метою подальшої реалізації рекомендацій. В Степанівці-1 перевірили сільську раду, аптеку, палац культури, амбулаторію, центральний пляж та церкву. За всіма об’єктами «агенти» зроблять свої висновки та рекомендації щодо доступності їх для людей з інвалідністю, людей похилого віку  та ін.

— Ми робимо все це задля пропагування розширення інклюзивного простору серед мешканців, гостей усіх населених пунктів Приазовського регіону та згуртування представників влади і громадських об’єднань, налагодження нових соціальних контактів людей з інвалідністю. А також для привернення уваги до туристичних маршрутів і залучення мандрівників, в тому числі з маломобільних груп населення, — зауважила керівник проекту Інна Туліна.