image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Соціально-виховна робота з підлітками може бути цікавою

15.07.2020 року на базі сектору ювенальної пробації м. Мелітополя для  підлітків, які перебувають у конфлікті з законом, організовано та проведено зустріч з активною молоддю міста Мелітополя. Мета заходу — інформування щодо різних видів просоціального дозвілля та переоцінка власного кола спілкування. Формат  — «жива бібліотека», де  книги — це живі люди, а читання – це розмова. У такому форматі є можливість дізнатися більше про людей, які нас оточують, які живуть «не так як ми», по-іншому, але не менш цікаво.

Назва зустрічі «Молодь, яка отримує насолоду від того що робить». Слоган: «Хочеш мати крила? Спитай у нас!» До нас завітали чотири гостя, у кожного була своя історія про те, що колись захоплення перетворилося у засіб заробітку, але і до тепер ця справа приносить масу задоволення.

«Я заспокоююсь коли працюю, я ніби в астралі і мені подобається це відчуття», — Наталя майстер з нігтьового дизайну. Історія Наталі розпочалася у 11 років, коли вона вперше зробила манікюр. Далі більше  — самоосвіта, перша техніка для роботи на дні народження, відпрацювання навичок на всіх близьких та подругах і перший заробіток. На сьогодні це додатковий заробіток, можливість розвитку своєї креативності і творчості та саморегуляція.

«Успіх це не проста складова, у моєму випадку  — це завжди систематичні тренування, віра тренера, підтримка близьких та друзів і завжди надія на перемогу», — Володимир, майстер спорту міжнародного класу, чотириразовий срібний призер світу, чемпіон світу з жиму лежачи, володар декількох рекордів, тренер, масажист. Вова дуже сильна людина і в прямому і у відносному сенсі цього слова. Проблеми з зором не завадили йому займатися важкою атлетикою та досягти великих успіхів, він підкорив спортивний олімп не тільки України. За час своєї спортивної кар’єри відвідав багато країн світу – Єгипет, Туреччина, Корея та інші. Ставить цілі та досягає їх, не зупиняється, не жаліє себе та завжди допомагає іншим. На сьогодні розвивається як масажист та індивідуально тренує хлопців тому, як тямить в цьому і має хист.

«Отримуй задоволення від того, що робиш і визнання знайде тебе», — Юля, фотограф, експериментує з одягом та малює. Юля з малечку полюбляла малювати,  потім спробувала малювати на одязі і в неї вийшло. Сумки, футболки з власними принтами стали з’являтися у її гардеробі, оточення зацікавилось і «це все діло» потрібно було рекламувати, а для цього потрібен фотоапарат. Саме так у життя Юлії прийшла фотографія. Спочатку фотографувала свої вироби, потім друзів, а тепер це фотосесії для закоханих, фото на дні народження та багато чого іншого. У фотографуванні їй подобається все – постановка кадру, яскраві обличчя, сюжет, спілкування у процесі роботи, обробка фото та вдячні посмішки клієнтів.

«Все станеться коли потрібно, але якщо прикласти до цього трішки наполегливості, бажання та любові, то все станеться набагато швидше», — Андрій, майстер «на всі руки», будівельник-любитель, має подвір’я про яке мріяв з дитинства. Цей хлопець власноруч втілив мрію мати власне озеро в себе вдома. Але це був лише початок, тому як в процесі цієї роботи він поклав плитку у дворі, поставив новий паркан, побудував альтанку, підвів електрику, зробив водостік, зварив власноруч мангал, сконструював місця для сидіння та навіть висадив квіти та дерева. І все це без будівельної освіти у 17 рочків.

Хтось скаже, що все ці справи то буденність і звичайно у нашому житті. Але Ви не бачили очі цих хлопців та дівчат, вони горять тим що роблять, вони розповідають про свої досягнення з гордістю, натхненно, до мурашок по шкірі. І саме такі приклади можуть допомогти іншим підліткам озирнутися навколо і визначитися, взяти паузу, переоцінити своє життя, а можливо взяти приклад.

Безмежна вдячність всім гостям, які знайшли час і на повному ентузіазмі, виступили, дозволивши доторкнутися до частинки власної душі.

Психолог сектору Наталія МУСІЄНКО

Ювенальні поліцейські Запоріжжя закликають батьків не залишати дітей без нагляду!

Влітку збільшується кількість нещасних випадків з дітьми, зокрема падіння малолітніх з вікон. Тільки з початку червня у Запорізькій області сталося п’ять нещасних випадків, які призвели до травмування та в одному випадку до загибелі дитини.

Ювенальні поліцейські нагадують батькам основні правила безпеки:

— ніколи ні на хвилину не залишайте дитину без нагляду в кімнаті з відчиненим вікном;

— встановіть на вікна замки або обмежувачі відкривання;

— не дозволяйте дитині гратися на підвіконні;

— пояснюйте дитині, що залізати на підвіконня дуже небезпечно.

Найголовніше необхідно пам’ятати що жодна москітна сітка не втримає вагу дитини!

Нагадуємо, що відповідальність за безпеку дітей несуть саме батьки. Дотримання цих елементарних правил допоможе зберегти здоров’я або навіть життя дитині!