image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Презентація на свіжому повітрі

14 серпня відбулася презентація нового випуску «Мелітопольського краєзнавчого журналу». У зв’язку з карантином, кількісний склад присутніх був дещо обмеженим, і все ж у заході взяли участь члени Спілки краєзнавців Мелітопольщини, працівники міського краєзнавчого музею, бібліотекарі, постійні читачі видання. Незважаючи на те, що п’ятнадцятий номер був представлений присутнім у незвичній обстановці – на подвір’ї музею, без демонстраційного екрана та підсилювача голосу, головний редактор Семен Воловник своєю цікавою, змістовною розповіддю уміло тримав увагу «аудиторії на свіжому повітрі», а замість електронних засобів – був сам журнал у кожного в руках.

Інформаційний простір журналу відкриває фотографія, навряд чи знайома багатьом мелітопольцям. Її виявив в Інтернеті Ігор Бовкун, який давно збирає й досліджує світлини Старого Мелітополя. На знімку 1918 року бачимо Олександро-Невський собор з боку його головного входу (на тому місці зараз стоїть «Критий ринок») та Соборну площу. Нерядовим був і привід для появи цього знімку. Але не будемо розкривати зміст самої інформації, як і всіх інших статей та повідомлень – кожен бажаючий може зробити це самостійно, гортаючи сторінки журналу. Варто лише зазначити, що тематика випуску досить різноманітна: долі відомих людей, які залишили пам’ятний слід в історії Мелітопольщини, природничі цікавинки, пошуки і знахідки, екскурс в історію та сьогодення міста й регіону. Привертає увагу і авторський склад, у якому немало нових імен. Краєзнавці завжди раді цьому, так само, як і новим членам товариства та розширенню читацької спільноти. Чекаємо на відгуки та нові знайомства.

За доброю традицією, були підбиті підсумки минулого року – випусків журналу №№13 і 14 — та визначення кращої статті. За оцінкою більшості учасників дорадчої анкети (а їх було близько сотні), такою виявилась публікація «Піщанська балка», надрукована в «МКЖ» №13. Її автор Олександр Алексєєв одержав у подарунок книгу Миколи Кікешева «Метаісторія. Сенсаційні відкриття. Пошук батьківщини людства продовжується».