image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

В Мелітополі відбулись перші два воркшопи-інтенсиви для бізнесу та громадськості від проєкту “UcanUkraine”

В Мелітополі, 21 серпня, відбулися перші два воркшопи-інтенсиви в рамках проекту “UcanUkraine”, у яких взяли участь активісти та малий бізнес. Також на захід завітав і освітній сектор — декан Економікогуманітарного факультету ЗНУ у місті Мелітополь та представниця академії ШАГ.

Під час воркшопу виступили спікери, які на власних прикладах показали, що адвокаційні кампанії можуть мати успіх, а співпраця бізнесу і громадськості — це не міф.

Ірина Черниш, голова ГО “SaveDnipro” (м. Дніпро) та член громадської ради при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів, розповіла про свої успішні адвокаційні кампанії, які мали суттєвий результат.

Перший приклад — встановлення нового електрофільтра на ДТЕК Придніпровську ТЕС. Вперше в історії України фільтр був встановлений за кошт забруднювача. Це відбулося завдяки наполегливим діям та вірно побудованій адвокаційній кампанії команди ГО “SaveDnipro”.

Другий, не менш яскравий та надихаючий, приклад — боротьба з видаленням дерев. Ця кампанія закінчилась дієвим результатом, а саме розробкою та впровадженням нормативно-правового акту з видалення зелених насаджень у Дніпрі.

У Мелітополі Ірина також встигла познайомити учасників з розробленим їхньою громадською організацією безкоштовним екологічним чат-ботом SaveEcoBot. Це інструмент, який допомагає активній громадськості впливати на забруднювачів, стежити за якістю повітря, контролювати екоподатки, дозвільні документи та перевірки.

У завершення свого виступу Ірина порадила дуже корисний посібник для активних громадян з проведення адвокаційних кампаній — “Громадська участь — підготовка аналітики, адвокація та втілення змін”.

Перша частина воркшопу включала також і виявлення екологічних проблем Мелітополя та опрацювання плану їх вирішення.

Серед найбільших екопроблем в Мелітополі виявились наступні:
Вирубка дерев;
Велика кількість тополь;
Амброзія на подвір’ях;
Річка Молочна;
Спалення листя.

Учасники одноголосно проголосували за останню проблему в списку і почали розробляти свою першу по всім правилам адвокаційну кампанію.

Друга частина воркшопу-інтенсиву, яка була присвячена саме співпраці громадськості та бізнесу, розпочалась з знайомства бізнесу та громадських активістів. Після цього, координаторка проекту Наталя Селюкова розповіла про успішні локальні українські та зарубіжні кейси ініціатив в бізнесі.

Другим спікером заходу стала Світлана Розсохач, кураторка проєкту “Colorbins” та вчителька однієї із запорізьких шкіл, де самостійно впроваджувала ініціативу по роздільному збору сміття за допомогою “кольорових відер”

Вона розповіла про впровадження проекту “Кольорові відра” (Colorbins), про його команду, про успіх та невдачі, про співробітництво громадської ініціативи з бізнесом, а також навчила основним правилам сортування учасників воркшопу.

Окрім того, Світлана розповіла і про свого учня, який розробив дві цікаві настільні гри. Перша гра вчить дітей сортуванню та переробці, а друга, схожа на “Монополію” — як врятувати світовий океан.

Завершення такого плідного дня стала практична робота з учасниками та розробка алгоритму співпраці. Представники бізнесу та громадські активісти розділились на команди та розписали: що хочуть зробити та що потрібно їм для реалізації, у чому може допомогти громадський сектор. Те ж саме зробили і активісти. Ці напрацювання учасники обговорили разом з координаторкою проекту “UcanUkraine”.

В кінці воркшопу бізнес отримав бланки заявок на конкурс мікро-грантів для втілення екоідей у колаборції “бізнес-громадськість” . Серед всіх заявок у підсумку буде відібрано пять найкращих ідей для втілення за фінансової підтримки проекту “UcanUkraine”.