image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Працівники Мелітопольського відділення провели нараду з відповідальними особами за охорону праці закладів охорони здоров’я

У зв’язку з ростом захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19 серед медичних працівників 10 вересня 2020 року з дотриманням епідеміологічних заходів просто неба на прилеглій території Мелітопольського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області відбулася нарада з відповідальними особами за охорону праці у закладах охорони здоров’я міста Мелітополя, Мелітопольського, Приазовського та  Якимівського районів за участю представників Обласного лабораторного центру МОЗ України у Запорізькій області.

Першим виступив начальник Мелітопольського відділення Фонду соціального страхування Никифоров С.В., який довів оперативну інформацію щодо захворювання COVID-19 у Запорізькій області, кількість зареєстрованих у відділенні повідомлень про гостре професійне захворювання причинене коронавірусом SARS-CoV-2 серед медичних працівників медичних закладів на підпорядкованих територіях м. Мелітополь, Мелітопольського, Приазовського та Якимівського районів та розслідування вказаних випадків в закладах охорони здоров’я за участю представників Фонду соціального страхування.

Далі виступив завідувач Таврійського міжрайонного відділу Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Мануйленко А.Р., який доповів про основні причини зараження хворобою COVID-19, основні заходи які направленні на попередження захворювання та порядок складання карти епідеміологічного обстеження вогнища інфекційного захворювання фахівцями лабораторного центру, як ключової складової у проведенні розслідування гострого професійного захворювання причинене коронавірусом SARS-CoV-2.

Завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень відокремленого підрозділу «Мелітопольський міський відділ ДУ «Запорізький ОЛЦ МОЗ України» Симонова Тетяна Анатоліївна надала інформацію про заходи які вживаються Мелітопольським міським відділом на попередження захворювання, по всіх випадках проводиться епідеміологічне розслідування, визначається коло контактних, які спостерігаються лікарями протягом 14 діб в режимі самоізоляції, розповіла про основні симптоми та перебіг хвороби, необхідність та ефективність використання засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих засобів, дотримання соціально-безпечної дистанції.

Страховим експертом з охорони праці Потєряєвим Є.І. була доведена інформація щодо неухильного додержання керівниками лікувальних закладів Порядку розслідування гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 медичних працівників та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання її поширенню. Звернув увагу представників лабораторного центру щодо оформлення карти епідеміологічного обстеження вогнища інфекційного захворювання форми №357/о, яка повинна містити вичерпну інформацію про причини виникнення, фактори передачі інфекції та джерело зараження для забезпечення об’єктивного та оперативного розслідування. Наголосив на необхідності координації дій представників Фонду соціального страхування, Держпраці, лабораторного центру, лікарів-інфекціоністів, профпатологів та закладів охорони здоров’я у розслідуванні випадків гострого професійного захворювання.

Присутні прийняли активну участь у обговорені питань, які були порушені в ході наради та отримали нормативні матеріали для організації роботи комісій з розслідування гострого професійного захворювання причиненого коронавірусом SARS-CoV-2 серед медичних працівників.

Мелітопольське відділення УВДФССУ у ЗО