image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Про нові електронні послуги Пенсійного Фонду

Розповіла заступник голови Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко, на прес-конференції для журналістів,  яку фонд провів за підтримки Проекту USAID “Трансформація фінансового сектору”.  Серед них — автоматичне призначення пенсій, послуга, яка запроваджена з 1 липня, і вже показала свою ефективність та затребуваність. Цей сервіс дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно  та провести перевірку наявних у Пенсійному фонді даних.

Алгоритм доволі простий: користувач, який ще не є пенсіонером, заходить на вебпортал Пенсійного фонду з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП), заповнює атрибути анкети (заяву; загальні дані; дані документу, що посвідчує особу; адресу проживання та реєстрації; дані щодо обраного способу виплати призначеної пенсії та отримання пенсійного посвідчення); До анкети додаються скановані копії документів (обов’язкові та ті, які  людина вважає за необхідне надати) для підтвердження її права на певні доплати та пільги при нарахуванні пенсії. Далі користувач підписує анкету-заяву КЕП та надіслає її до органу Фонду.

За результатами опрацювання анкети-заяви він отримає інформацію про автоматичне призначення пенсії, дату такого призначення та розмір пенсії за допомогою СМС повідомлення, засобами вебпорталу та через мобільний додаток. Таким чином, пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку. При цьому немає необхідності додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду.

З початку роботи сервісу, тобто з 1 липня нинішнього року, подано вже 6,5 тисяч анкет-заяв на автоматичне призначення пенсії, з яких опрацьовано 94,2 %. Першою в країні автоматично нараховану пенсію отримала наша землячка – Тетяна Михайлівна Білоцерковець з Приморського району.

Ще один новий сервіс — мобільний застосунок “Пенсійний фонд” забезпечує доступ до особистого кабінету на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України у зручному форматі з мобільних пристроїв (смартфонів та планшетів) з використанням ключа кваліфікованого електронного підпису (який раніше називався ЕЦП) – доступний повний набір можливостей мобільного додатка — або попередньої реєстрації на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України – в цьому випадку дані користувача знеособлюються.

За допомогою мобільного застосунку “Пенсійний фонд” користувач може подати заяву на призначення або перерахунок пенсії, в тому числі за принципом “одне відвідування”, що передбачає подання документів для призначення пенсії виключно в електронному вигляді зі зверненням до сервісного центру тільки за отриманням пенсійного посвідчення, подати запит для внесення змін до пенсійної справи, отримати іншу важливу для пенсіонерів та пересічних громадян інформацію.

Важливо, що електронні сервіси доступні для пересічних користувачів комп’ютера і не потребують якихось спеціальних навичок. Треба лише уважно читати запропоновану інструкцію.

Нєла Журавльова