image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Розпочато проведення пробаційної програми із субєктами пробації

07.10.2020 року провідним інспектором-куратором пробаційних програм, Юлією Чеснок, на базі Мелітопольського МРВ  філії ДУ «Центр пробації» в Запорізькій області було розпочато проведення пробаційної програми «Зміна прокримінального мислення» із двома суб`єктами пробації. Обов’язок проходження пробаційної програми покладає на суб’єкта пробаціїсуд.

Пробаційна програма – це система занять, які проводяться за визначеним графіком і мають на меті корекцію поведінки, яка суперечить прийнятим у суспільстві (громаді) нормам, а також формування соціально сприятливих змін особистості.

На підставі частини 2 статті 76 Кримінального кодексу України, на особу звільнену від відбування покарання з випробуванням може бути покладений обов’язок виконання заходів, передбачених пробаційною програмою.

Разом з засудженим куратор складає графік відвідувань занять. Пропуск занять без поважних причин уважається порушенням порядку проходження програми і може призвести до скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням.

Заходи із виконання пробаційної програми  відображені у відповідному графіку та  узгоджуються із заходами індивідуального плану роботи із засудженим.

Реалізація пробаційної програми передбачає етапи:

  • Складання графіку реалізації пробаційної програми…
  • Виконання заходів, передбачених пробаційною програмою
  • Оцінка результатів проходження програми
  • Підготовка висновку про виконання заходів, передбачених пробаційною програмою (надається суду).

Виконання суб’єктом пробації заходів, передбачених пробаційною програмою, передбачає:

  • відвідування занять відповідно до графіку;
  • недопущення під час занять вчинків, що ображають людську гідність і громадську мораль, погроз, насильства, відвідування занять з ознаками алкогольного та наркотичного сп’яніння, та  інших вчинків, що унеможливлюють проведення заходів, передбачених пробаційною програмою;
  • виконання завдань, що надаються куратором програми або іншими  фахівцями, які можуть залучатися до реалізації пробаційних програм, у рамках заходів, передбачених пробаційною програмою.

Програма спрямована на зміну поведінки особистості через усвідомлення нею проблеми, збільшення її вмотивованості до змін, розвиток обізнаності та відповідних навичок. Пробаційна програма може змінити життя засудженого на краще, якщо він не лише відвідає всі заняття, передбачені графіком, не порушуватиме вимоги і правила, а й виявлятиме власне бажання змінитися.    

Провідний інспектор

Мелітопольського МРВ

філії ДУ «Центр пробації»

в Запорізькій області Юлія ЧЕСНОК