image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

 Українська Мережа Інтеркультурних Міст

Мелітополь, як учасник Української Мережі Інтеркультурних Міст, основи якої було також закладено у Мелітополі під час відповідного Форуму у 2015 році, виграв Грант Програми РЄ «Інтеркультурні міста» «Впровадження та залучення культурного різноманіття на міжнародному рівні» для роботи над розвитком інтеркультурної компетенції. Результати проєкту будуть використовуватися 140 містами Програми Інтеркультурні міста у більш ніж 30 країнах світу. Партнером Мелітополя у даному проєкті на міжнародному рівні є австралійське інтеркультурне місто Балларат, Балларатска міська та інтеркультурна рада, Балларатский громадський центр здоров’я, Центр інтеркультурної молоді, та Балларатская міська молодіжна служба, на місцевому Мелітопольський міська рада, Центр соціологічних досліджень Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

Міжнародним експертом та координатором Української Мережі Інтрекультурних Міст Ксенією Ховановою-Рубікондо було проведено ряд вебінарів у ході яких було підготовлено місцевих спікерів для відповідних груп.

Анонс про проведення місцевих тренінгів разом з реєстраційною формою був розміщений на сайті Мелітопольської міської ради (https://mlt.gov.ua/) і в соціальних мережах з 23 вересня по 12 жовтня.

Всі бажаючі були розподілені за цільовими групами, вибір яких був визначений запитом городян після проведеного анкетування в рамках реалізації проекту РЄ «Впровадження та залучення культурного розмаїття на глобальному рівні», який проводився в гугл-форматі (з 8 червня по 31 липня). Відповідно до даного анкетування, 97,4% мелітопольських респондентів (це керівники підприємств / організацій / установ / структурних підрозділів, держслужбовці, викладачі та вчителі, працівники культури, громадські організації, етнічні та релігійні спільноти, студенти та журналісти) вважають «важливим підвищення рівня інтеркультурної компетенції», або «вкрай важливим». 92,6% з них, хотіли б поліпшити свої навички та вміння з інтеркультурної компетенції «для того, щоб вміло їх застосовувати». Бажаючі взяти участь у тренінгу були об’єднані в цільові групи:

— 08 жовтня 2020 року тренінг для держслужбовців, соціальних працівників (тренерка Афанасьєва Людмила – радниця міського голови з питань інтеркультурної інтеграції міста Мелітополь);

— 08 жовтня 2020 року тренінг для поліцейських, ВПО, ЗМІ (тренерка Шевченко Тетяна – директорка Мелітопольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді);

— 09 жовтня 2020 року тренінг для національно-культурних спільнот, міжконфесійної ради християнських церков, громадської ради при виконавчому комітеті (тренерка Глебова Наталя –старша наукова співробітниця Центру соціологічних досліджень);

— 13 жовтня 2020 року тренінг для молоді: студентський актив, іноземні студенти, молодіжний парламент, молодіжні ГО, творча молодь (тренерка Несват Тетяна – заступниця начальника управління молоді та спорту Мелітопольської міської ради).

У тренінгах прийняло участь 87 мелітопольців.

Основними результатами проєкту стануть набір інструментів і методика для підвищення інтеркультурної компетентності, включаючи навчальний модуль та керівництво для місцевих органів влади, а також сприятиме розробці інклюзивних та культурно-прийнятних програм, обміну передовим досвідом між містами-партнерами, здобутті нового досвіду міжнародної співпраці.

Наразі триває аналітичний завершальний етап реалізації проєкту Центром соціологічних досліджень МДПУ разом з міжнародним експертом та координатором Української Мережі Інтрекультурних Міст Ксенією Ховановою-Рубікондо картування інтеркультурної компетентності, проведення оціночного дослідження та проведення порівняльного аналізу результатів дослідження для оцінки впливу проєкту.

Аналітичний звіт буде представлено громаді після завершення проєкту на офіційній сторінці у мережі Facebook (https://www.facebook.com/groups/791245184294518) та на сайті Мелітопольської міської ради.