image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Кулінарний майстер-клас для підлітків у конфлікті з законом

14:25 26.11.2020

25 листопада 2020 року, на базі сектору ювенальної пробації м. Мелітополя, для підлітків у конфлікті з законом, був проведений кулінарний майстер-клас «Смачно та цікаво», це було останнє заняття курсу«Дозвілля зі знаком «+». Мета заняття – зацікавити учасників проведенням вільного часу за кулінарною справою, формування сімейних традицій, відпрацювання кулінарних навичок.

Майстер-клас провів начальник сектору ювенальної пробації м. Мелітополя, Солопова Лариса Володимирівна. Кулінарія вже багато років є її хобі, вона вправно порається з тістом, пече піроги та радує рідних і не тільки смачною  випічкою. На початку підлітки розповіли про свої улюблені смаколики та коронні страви. Потім  переглянули презентацію про українські страви та перейшли до готування. Готували учасники майстер-класу вареники з картоплею та сиром, а ще деякі варенички були з передбаченнями.  Так хтось скуштував вареник з цукеркою – до солодкого життя, з ґудзиком – до обновки, з лавровим листям – до слави і вдачі, з ізюмом – до кохання. Готуючи підлітки ділилися історіями про свої кулінарні уподобання, першими рецептами та «пробами пера». А потім всі разом куштували «витвори мистецтв», все було надзвичайно смачно, тому як зроблено власними руками. Заняття вийшло по-справжньому теплим та щирим, кожен з учасників майстер-класу зазначив, що відчув себе як дома.

Підводячи підсумки двомісячного курсу лекційно-тренінгових занять «Дозвілля зі знаком «+», хочеться поділитися спостереженнями. Підлітки МОЖУТЬ обирати просоціальні види дозвілля, але для цього треба їх спробувати. Так за ці два місяці хлопці та дівчата тестували на собі спорт, кулінарію, малювання, настільні ігри, читання (домашнє завдання у рамках заняття з самоосвіти), догляд за тваринами, перегляд фільмів і кожен тепер чітко знає чим він хотів би займатися. Так, наприклад, один з хлопців, після майстер-класу з кікбоксінгу, почав відвідувати тренування і вже місяць є вихованцем СК єдиноборств «Єдність» та готується до перших у своєму житті змагань.

«Ми не можемо змусити проводити вільний час з користю, але ми можемо показати як можна це робити. Власний приклад, залученість та командна робота обов’язково дадуть свої плоди» — підсумувала начальник СЮП Солопова Лариса Володимирівна

Психолог сектору

Наталія МУСІЄНКО