image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

«Будь відповідальним!»

16:33 03.12.2020

Саме під таким гаслом 2 грудня 2020 року, на базі сектору ювенальної пробації м. Мелітополя, для підлітків у конфлікті з законом, був проведений інформаційний захід в рамках всесвітньої компанії «16 днів проти насильства». Мета заняття –привернення уваги до актуальних проблемсуспільства, а саме: подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, профілактика соціально небезпечних хвороб, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. У гості до сектору завітали співробітники Благодійної організації «Все можливо» Олена Алфімова та Олександр Нестер.

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок; 1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом; 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством; 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями; 5 грудня – Міжнародний день волонтера; 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі; 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією; 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

На початку заняття підлітки передивилася ряд тематичних відеороликів: «16 днів активізму проти ґендерно-обумовленого насильства», «Українські зірки проти домашнього насильства» та переглянули презентацію «Насильству – НІ!». Потім, завдяки картковій ігровій методиці «Коло безпеки»,  поповнювали свої знання щодо явища насильства, форм та методів його попередження та подолання, а також особливостей звернення по допомогу у разі ризикованих ситуацій. Гра викликала жвавий інтерес та пройшла на одному диханні, супроводжуючись бурхливими дискусіями та обговореннями.

Третім етапом заняття стала зустріч з фахівцями БО «Все можливо», які розповіли про ряд соціально небезпечних хвороб, таких як ВІЛ/СНІД, туберкульоз та гепатит, шляхи передачі, симптоматику, лікування та профілактику. Це була не суха лекція, а повноцінний діалог між дорослими та підлітками, приклади з практики, розповіді про людей, які перемогли гепатит, або щасливо живуть,  знаходячись на підтримуючий терапії, бесіди про толерантність та головне про людяність і відповідальність за свою, власну поведінку. Завершальним етапом стало проходження експрес-тестування на ВІЛ та роздача інформаційних буклетів і засобів контрацепції.

Хочеться подякувати БО «Все можливо» за співпрацю, тому як робота, що сприяє розвитку навичок відповідальної поведінки є дуже актуальною у роботі  з підлітками у конфлікті з законом.

Психолог сектору

Наталія МУСІЄНКО