image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Реабілітація за рахунок коштів Фонду соціального страхування України

Мелітопольське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України інформує всіх працюючих громадян м. Мелітополя, Мелітопольського, Приазовського та Якимівського районів про можливість забезпечення відновлення здоров’я після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду у 2021 році.

Нагадуємо, що відповідно до Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду від 13.07.2017 № 39, застрахована особа має право на лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) лікувально-профілактичного закладу.

Медична реабілітація призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання у разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності в період перебування на стаціонарному лікуванні за відсутності протипоказань.

Після оформлення висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує робочий орган виконавчої дирекції Фонду про потребу застрахованої особи в подальшому лікуванні на базі реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу. Пацієнт передає представнику Фонду відповідну заяву про забезпечення лікуванням для подальшого укладення тристороннього договору з Фондом та санаторієм. 100 % вартості відновлювального лікування, потрібного людині, покривається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, крім того Фонд фінансує за весь час перебування застрахованої особи у санаторно-курортному закладі надання допомоги по тимчасовій втраті непрацездатності.

Враховуючи вкрай тяжкий епідеміологічний стан країни, необхідно зазначити, що одним із медичних показань для направлення на реабілітаційне лікування є підгострий період захворювання легень, у тому числі стан після перенесеної пневмонії, що особливо актуально для хворих, які перенесли гостру респіраторну хворобу CОVID-19. Крім того, таке захворювання може викликати ускладнення, зокрема вражати серцево-судинну та нервову системи людини.

Саме вчасна реабілітація – це закріплення досягнутих у стаціонарі позитивних результатів лікування, повернення особи до суспільно-корисної праці, а також один із головних чинників попередження настання інвалідності.

У разі виникнення питань або потреби в консультації щодо проходження реабілітації за кошти Фонду застраховані особи можуть звертатись до спеціалістів Мелітопольського відділення за телефоном: (0619)42-67-54.