image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

В м. Мелітополі реалізували проект «Я не для продажу»

11:06 17.02.2021

З віком обсяг годин, які діти проводять в Інтернеті зростає. Це пов’язано з появою власних смартфонів, труднощами щодо контролю з боку батьків, з ростом кількості завдань, які підлітки вирішують завдяки Інтернету.

 Згідно дослідження серед шкільної молоді Запорізької області, яке проходило наприкінці 2020 року, вже починаючи з 8 років, діти можуть провести весь свій день, включаючи навчання та відпочинок, в онлайні.

Саме тому протягом січня-лютого 2021 року у м. Мелітополі для учнівської молоді міста проходили тематичні заходи в рамках проекту «Я НЕ ДЛЯ ПРОДАЖУ» Запорізького обласного благодійного фонду «Посмішка дитини» за підтримки Відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні. В Мелітополі даний проект реалізовували співробітники сектору ювенальної пробації, на двох зустрічах були представники ювенальної превенції міста та на одній інспектор Мелітопольського міськрайонного відділу Філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області. Мета даного проекту підвищення рівня обізнаності щодо існуючих небезпек та ризиків стосовно кіберзлочинності та експлуатації дітей у цифровому просторі. В межах проекту були проведені зустрічі в онлайн та офлайн форматі задля підвищення рівня обізнаності дітей щодо сучасних методів експлуатації з використанням цифрових технологій та формуванню власних навичок безпечної поведінки у цифровому просторі.

Всього за час реалізації проекту було охоплено 301 дитину, віком від 9 до 17 років. Діти до 10 років отримали інформацію, як поводитись з незнайомцями на вулиці та в мережі інтернет, до кого можна звернутися у ситуаціях ризику. Підлітки ж дізнавалися про такі поняття як: «секстинг», «кібербулінг», «сексторшен», «онлайн-грумінг», навчалися їх розпізнавати та визначати алгоритм дій при потраплянні у такі ситуації. Ще студентам навчальних закладів була надана інформація , щодо такого явища, як «торгівля людьми». Підлітки ознайомились з інформацією щодо проблем торгівлі людьми станом на 2020 рік, с Законом України «Про протидію торгівлі людьми”, з елементами, етапами, формами та ознаками торгівлі людьми. Кожен з учасників даного проекту отримав інформаційні буклети, тематичні браслети з номерами «гарячих ліній» та, ми маємо надію, цінну інформацію, яка може врятувати їхнє життя.

Психолог сектору

Наталія МУСІЄНКО