image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Фонди Національного заповідника «Хортиця» поповнилися

16:16 12.06.2021

Нещодавно фонди Національного заповідника «Хортиця» поповнилися унікальним значком «Хортицького товариства охоронців природи», якому більше 100 років. Що ж це за значок і для кого він був створений?

На сьогодні у світі є дуже популярною теорія збереження особливо цінних охоронюваних природних територій. Загальноприйнятою є думка, що треба зберігати не окремі види тварин чи рослин, а ландшафти в цілому. Цікаво, що ще століття тому це зрозуміли члени першого в Російській імперії Хортицького товариства охоронців природи.

В далекому 1910 році вчителем Петром Бузуком було створено «Хортицкое общество охранителей природы». В тому ж році природоохоронна організація ухвалила статут, за яким вона повинна була охороняти та зберігати тваринне, рослинне та мінеральне царство природи, поширювати серед населення інформацію щодо раціонального використання  природних ресурсів.

Вже до вересня 1911 року товариство нараховувала близько 200 членів з річним внеском – 2 карбованці.

Протягом чотирьох років діяльності природоохоронна організація заснувала розплідник, насаджувала ліси, створювало штучне гніздування для птахів, заарендувало великий парк, з метою створення культурно-показової установи.

В розпліднику до  кінця 1914 року росло близько 17 тисяч дерев, окрім того, 2000 штук клена ясенелистого, 175 ялин, 930 жимолості, 7300 бирючини, 811 кущів троянди і декоративних чагарників. Також члени організації строго слідкували за правильним веденням полювання на території навколишніх сіл та створили заповідні ділянки, де вищезгаданий вид діяльності взагалі заборонявся.